İran'dan flaş Türkiye açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna düzenleyeceği operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ruhani "Türkiye'nin kendi güney sınırı boyunca her türlü endişeye sahip olma konusunda haklı" dedi.

İran Cumhurbaşkanı, İran medyasına yaptığı açıklamasında Fırat’ın doğusuna yönelik operasyona değindi.

Türkiye’nin güney sınırındaki endişeleri konusunda haklı olduğunu vurgulayan Ruhani, ABD güçlerinin bölgeyi terk etmesi gerektiğini söyledi.

İran Cumhurbaşkanı, “Türkiye, güney sınırları konusunda haklı olarak endişeleniyor. Bu endişeleri gidermek için doğru yolun seçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Amerikan birlikleri bölgeyi terk etmeli. Suriye’deki Kürtler, Suriye ordusunu desteklemeli” ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Zaten günlerdir Türkiyenin hükümet yetkilileri herkese duyurmuştu, şimdi o bölgede ne amerikan askeri kaldı ne de ypg güçleri, yani sonuç sıfır şimdiden, halbuki sessiz sedasız bir anda girip hepsini imha etmek gerekiyordu. Eee ABD nin piyonu bir yönetimden zaten ancak iç siyasette istismar edecek bir hareket beklenebilirdi ancak.
Afrin Önceside böyle diyordunuz. "Davulla Zurnayla Harekâtmı olurmuş" diyenler gitsinde baksın Afrin'e. PKK karakolları, Dağdaki Apo resmi duruyormu haber versinler bize. Boş boş konuşma
sizin maksadınız başka hükümetin başka istiyoruz ki mehmetçigin kılına zarar gelmeden biz bu işi bitirelim suriyenin tamamını alsak bir ana yüreginin yanmasına deymez .Diyoruz ki biz geliyoruz mermiden hızlı koşan siyonistin emrini yerine getirmek isteyen varsa biz geliyoruz .İnancım o durki bütün mevzileri terk edip esede sığınaçaklar esedde nasıl kullanır görecegiz .
öyle yada böyle girsin ve kontrolü ele alsın sınırlarda giriş çıkışlar durdurulsun pkk denen hain topluluk yok edilsin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler