İran devlet televizyonundan skandal Türkiye haberi: Kimyasal silah kullandılar

İran'ın devlet televizyonunda 'Türk ordusunun Afrin'de terör örgütü PYD/PKK'ya karşı kimyasal silah kullandığı' yönünde yalan haber yayınlandı.

İran devlet televizyonundan skandal Türkiye haberi: Kimyasal silah kullandılar

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin İran devlet televizyonunda yayınlanan haberde herhangi bir delile dayanmadan "Türk ordusunun Afrin'de kimyasal silah kullandığı" iddia edildi.

PYD/PKK KAYNAKLARINA DAYANDIRDI

Devlet televizyonunun internet sitesi IRIB, iddiayı yine devlete bağlı Arapça yayın yapan El Alem'e dayandırarak yayınladı ancak söz konusu kanalda böyle bir iddiaya yer verilmediği görüldü.

Kurumun, terör örgütü PYD/PKK kaynaklarına dayanarak böyle bir iddiayı ortaya attığı değerlendirmesi yapılıyor.

YILLARCA PJAK'LA SAVAŞTILAR

Terör örgütü PKK'nın İran'daki kolu PJAK'ın geçen yıllarda bu ülkedeki güvenlik güçleriyle girdiği çatışmalarda çok sayıda İran askeri öldürülmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Türkiyenin dikkatli hareket etmesi gerektiğini işin sonund ABD RUSAY İRAN IRAK hepsinin bizim karşımıza çıkabileceğini çok yazdık Ama mesle artık Yorum yapmak deil yapılan yorumları inceleyipte "geçer not" verip Yayınlanmaya değer bulanlar KİMLERDİR? NEREYE KADAR GİZLEMEYİ YADA ÇÖPE ATMAYI DÜŞÜNÜYORSUN MYNET MESELE HABERLERE YORUM YAPMAK DEİL ARTIK MESELE SENSİN MYNET! PKK lı ların yada Devlete Millete Askerimize ve Cumhurbaşkanımıza hakaret edenlerin KUSMUKLARINI BİR SANİYE BİLE DÜŞÜNMEDEN YAYINLARKEN Bizim yazdıklarımızı direk Çöpe atmanızın Sebebi nedir MYNET
Tanrı Türkü korusun.Tanrı Türkiye Cumhuriyeti'ni korusun.Tanrı Türk askerini korusun.Tanrı Atatürk'ün izinden giden Türk gençliğini korusun.Tanrı sürekli kandırılıp ülkenin başına çorap ördürenleri affetmesin.İyi olacağız.İyi.
@muratfitil AFRİN harekatı başladığında ; "ABD Askerleri Münbiçte..SIKIYOSA Münbiç e Girin" DİYEN BİR ALÇAĞIN TÜRK MİLLETİ ADINA KONUŞMA HAKKI YOKTUR! kAYBOL lan!
Bak ite artık Türk milleti demeyivöğrettim bu siyasal islamcı artığa.
boşuna çabalama herkes senin maaşlı bir aktrol olduğunu biliyor kimse seni ciddiye almıyor kendi diğer nicklerin ile palermo ya övgüler düzmende para etmedi en iyisi sen o moklu donunu değiştir olgunlaş biraz:)
boş bir insan olduğunu herkes biliyor kopyala yapistir larla maaşlı trolluk yapmakla on plana çıkamazsın insanda onur şeref olur
Velev ki kullandık.Herkes baksın işine.Kimseye boyun eğmek yok.Yola devam
İran ne yaparsan yap bu ateş senıde yakacak kacıcak delik arama bosuna .
dünyanın en güvenilmez ülkelerinden biri ne yazıkki iran asla güvenme asla sırtını dönme
”Beni en çok şaşırtan şey, bir kimsenin, Allah’ ı bilip, O’na isyan etmesi; Şeytan’ı bilip ona itaat etmesi ve dünyayı bilip ona meyletmesidir.” büyük şeytanın küçük çocuğu İRAN İN SÖZDE SALYALI İDARECİ SOYSUZLARI ; Tam size göre; İnsanların en kötüsü, iyiliği kötülükle karşılayan ve insanların en iyisi, kötülüğe karşı iyilik yapandır ( Hz Ali ra )
”Doğru her zaman yüce, yalancı her zaman aşağı ve cücedir.” Hz. Ali (r.a.) SÖZDE DOST İRAN SALYALI YÖNETİCİLERİ AHLAKSIZ VE ŞEREFSİZCE YALAN SÖYLEMENİZ SİZE NE KAZANDIRACAK ANCAK YALANCI ŞEREFSİZ OLDUĞUNUZU GÜVENİLMEZ SALYALI YARATIK OLDUĞUNUZU İSPATLAMIŞ OLURSUNUZ TİKSİNİLECEK ŞEYTANIN ÇOCUĞU OLDUĞUNUZU İSPATLIYORSUNUZ
sadece iran mı ? bütün dünya biliyor türklerin kimyasal kullandığını.hem türkler için farkeden birşey yok.orada müslümanları öldürüyorlar türkler.müslümanları öldürmek zaten atalarından gelen birşey.ama Allah ın izniyle çocuklarından sorulacak.işin komik tarafı türkiye kimyasal kullanınca YPG yüksek yerlere kaçtı.sahada türk askerleri kaldı öso ile birlikte.20 den fazlası zehirden etkilenerek öldü.bu raporları YPG zaten dünya kamuoyuyla paylaşıyor.havuz medyası içerideki aptalların uyanmaması ve desteğini çekmemesi için iftiralara devam ediyor.ama ansızın yıkılacak ülkedeler.
İran rejimi Suriye rejiminin yaptığı uluslar arası bir suçu örtme çabası operasyonda Türk Ordusunun kahraman mehmetciğin üstün başarısını gölgeleme çabaları iranın suriyede yaptığı katliamları örtme girişimi Allah c.c. Türk Ordusunu muzaffer eylesin mehmetciğimizi korusun ve kollasın zaferlerini daim eylesin.
Yaa sizde ne hainsiniz hem birlik gibi görünüp hemde bu şekilde ,haince bir iftirayı nasıl yapıyorsunuz.kimden yana olduğunuz belli değil,öyle böyle inş.size yürür bu teröristler,Ya bunları anlamak mümkün değil. Hem teröristlerden terörden şikayet ederler, hem de mücadele edene de iftira edersiniz bu ne çelişki be hainler siz ne yapmaya çalışıyorsunuz.Baktınız Türkiye başarıyla operasyonu sürdürüyor,izliyonuz sadece ,,, bu başarıyı hazmedemiyonuz,bunu baltalamaya çalışıyonuz.Yok artık öyle dur dediğinizde duracak Türkiye sizin karşınızda yokk geçti o günler,hiç bir şekilde güvenilmezsiniz.
Söyleyin İranlı mollaların huzuru kaçmasın ve de korkmasınlar, Biz Türklüğü heryerden kaldırıyoruz, papa hz. istedi de derhal uyguluyoruz
TR adım adım tuzağa çekiliyor. Allah, yardımcımız olsun.
Bu müslümanlığı bir tarif edin bakalım.İran Türk topluluğu denebilecek bir yapıda ve Türkiye devletine ne demek istiyor.ABD illa kıçını mı kaşıyacak.ABD ye karşı gelecekte Türklere saldırıyor.Böyle bir silah mümkün değil.Erdoğan da aynı kafada .Esat ile anlaşacaksın ve ABD yi Suriye den kovacaksın.Bütün mesele bu,
iran sende yok olacaksın sıra sende
İrandaki derin devlet yapısının servis ettiği haberler bu olaydan ruhanin haberi bile yoktur, bu gizli masonların işi bunlar istiyorki iran ve Türkiye asla biraraya gelmesin güçbirliği oluşturmasın ortadoğuda söz sahibi olmasınlar amerika istediğini yapsın, bu masonlar inşalla ifşa olup asılırlar....
Du edelim öso bizim başımıza bela olmasın esatla iletişim kuruluyor duruma bakılırsa bu ciddiye binerse ösonun işine gelmez bizi arkamızdan vuracak çünkü bunların ehliyet ve ruhsatları hatta plakası yok bunların.
“SEN BU ÜLKENİN BÜTÜN DEGERLERİNİ BİTİRDİN DİNDARLIKTAN TUTUN TÜRKLÜKTEN ADALETTEN DEVLETİN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN AİLE GENÇ YAŞLI SİYASETÇİ DİYANETTEN İMAM HATİPLİDEN İLAHİYATÇIDAN SAGCISINDAN SOLCUSUNA KADAR POLİSİNDEN ASKERINDEN TUTUN BÜTÜN KÖYLÜSÜNDEN ASKERİ ÜCRETLİSİNDEN MEMURUNDAN. ÜNİVERSİTE MEZUNUNDAN LİSE ORTA MESLEK İNSANLIK BİTTİGİ NOKTADA OLDUĞUNU SANA BİR İMAM HATİPLİ OLARAK SENİN KARŞINA DİNSİZ BİR. SİYASETÇİYİ ÇIKARSALAR BEN ONU TERCİH EDERİM BU GÜCÜ SEN MİLLETİNE KAN VE GÖZ YAŞINA DÖNDÜRDÜN BÜTÜN DIŞ GÜÇLERLE İŞ BİRLİGİ YAPTIN BAŞTA FETOCU KHPE ORTAKLRINIZ SONRA PKK YP
ateşperest kalıntılarından ne beklenebilirki
@ayselyoviz kendine bak
Ba ba İran'a bak sen! Haydi oraya da girelim,bekle İran!!!
3. Dünya savaşının grupları belli oluyor. bir tarafta Türkiye-İngiltere-Çin-Katar-Malezya-Pakistan diğer tarafta ABD-İran-Almanya-Fransa Rusya ve İsrail henüz saflarını belirlemedi ikili oynuyorlar ikiye bölünmüş durumdalar ama mutlaka bu savaşa dahil olacaklar
keske dogru olsaydi bu haber ikitanede kandile atsak derdim
Hiç bir Türk devleti başkaları tarafından yıkılamamıştır, iç savaş yada başka bir Türk boyu tarafından yıkılmıştır.Osmanlıyıda Türk olan Safevi devleti(İran) yıkmak için uğraşmıştır , başarılı olamamıştır.Günümüzdeki İran Devletinin köklerinin bir Türk devleti olduğunu unutmamak gerek,ı Farslar şu anda yönetimi ele geçirselerde gelenek safevidir.Bu devlet şu anda en kritik safhada su koyveriyor,tarihi alışkanlıktır,Türkiye yasal sınır güvenliğini koruyor Suriyenin çağırmasına gerek yok,Oysa iran sınırdaş değil ama suriyede var.ABD başarılı olursa sıranın onlara geleceğini unutmamalılar.
Bu farslar Asenayi gectiler bir sağ bir sol. Rusya'nın aksine İran hiç guvenli bir muttefik değil dikkat ettiyseniz sürekli bir Türkiye karşıtligi sürekli bir rakip olarak görme kompleksinde
İran, İranlığını yapmış kimse şaşırmamalı. Bunlar baş şeytan tarihe dönüp bir bakın her zaman kahpece arkadan vuran olmuş ne zaman yiğitçe karşına çıktı ki şimdi verdiği sözlerin arkasında olsun. İran'a göre haçlılar daha adil ve güvenli en azından düşmanlıklarının gereğini yapıyorlar ne oldukları belli ya İran kim der dost veya düşman tam bir kahpe
İran lideri seni abd yemek için isyan başlattı, kuyruğunu kıstın-sustun, sana yardımcı olan bir dostunu sen de arkadan vurursan, hain kürtlerin ağzıyla konuşursan bu dostluğa sığmaz. Bir de siz ırakta ve suriyede kendi dini kurallarınızı ihraç etmek için fırsat kollayan mollalar topluluğusun.
Akıl mantık alacak iş değil bir müslüman devlet amerikadan israilden nefret eden bir ülke kalksın Türkiye devletine karşı işler yapsın. hocanın biri iran şia onlar müslüman sayılmaz diyordu.
Diğer Haberler