İran: Erdoğan fırsatçılık yapıyor

İran’ın Devrim Muhafızları’na yakın haber ajansı Fars, Başbakan Erdoğan’ın “Türkiye’nin her zaman İran’ın yanında yer aldığına” dair kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

İran: Erdoğan fırsatçılık yapıyor

Ajans, Erdoğan’ı fırsatçılıkla suçladı.

Ajansta yer alan değerlendirmede, Türkiye’nin AK Parti iktidarı döneminde hiçbir zaman İran’ın yanında yer almadığı savunularak, Ankara’nın İran’ın nükleer konusundaki yaptığı arabuluculuk girişimini Batı’nın isteği üzerine ve bu ülkelerin hedefleri doğrultusunda yaptığını öne sürdü.

NATO füze kalkanının Türkiye’ye yerleştirilmesiyle, Ankara’nın İran’a karşı Batı’nın yürüttüğü savaşta ön sırada yer aldığını ileri süren Fars, Erdoğan’ın “İran’ın yanında yer aldık” sözleriyle kendini aldattığını yazdı ve başbakanı fırsatçılık yapmakla suçladı.

Haberde, Başbakan Erdoğan’ın Suriye konusunda İran’a yönelttiği suçlamaların Ankara’nın Suriye politikasının yenilgiye uğramasında kaynaklandığı öne sürüldü.

Erdoğan, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Tahran’ın Suriye politikasını sert eleştirerek şöyle demişti: “Başından beri İran’ın yanında yer aldık. Hem de tüm dünyayı karşımıza alarak. İran bizi anlamadı ama hala da anlamıyor. İşte şimdi Suriye meselesinde, İran’ın böyle bir yaklaşım içinde olmasını beklemezdik. Humus katliamında, merhum Humeyni aylarca Hafız Esad’a randevu vermedi. Fakat şu andaki bakış aynı bakış değil.” (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
doğru söylemiş , türkiye hiç bir zaman bir müslüman ülkenin yanında yer almadı , ama israil ve amerikanın yanında yer aldı ve almakta.
bm de irana yaptırım oylamasında iranin yanında oldukta ne oldu? iran pkkya destej verip türkiyeye saldırtmadı mı? yaa geçin şu cahilce lafları...
BİZİM POLİTİKAMIZDA ARAPLARA BENZEMEYE BAŞLADI. Kalleş bir politika ile hem ABD ve Avrupa'nın yanında hem de Müslüman Arapların yanındaymışız gibi davranıyoruz. Arapların Emperyalistler tarafından katledilmesine göz yumuyoruz, hatta katkıda bulunuyoruz dersek yanılmayız. Sonra bize destek çıkmalarını bekliyoruz ve hayal kırıklığına uğruyoruz. Eskiden tutarlı bir devlet politikamız vardı. Şimdi sonuç hüsran ne yazık ki.
bak sen şu İran'a... başbakanımızı eleştiriyor.. İran devletimize uysaydı ne güzel olacaktı,gül gibi geçinecektik..Suriye ve İsrail de başbakanımıza uymalıydı..hatta bütün dünya bize uymalı ki '0' sorun politikamız hedefini bulsun..sayın davutoğlu koşturmaktan harap oldu..her millet,her devlet bize uymalı, bize tabi olmalı..onları biz yönetmeliyiz di mi efendim?
senin başbakanın suriyede akan kanın sorumlusudur.
İran bizden daha köklü bir devlettir. Ekonomi ve ordu sağlamdır. Bizde ordu Natoya Polis Gülene bağlıdır. Ama maaşını bizden alırlar. Bence maaşını bağlı oldukları yerden alsınlar.. Hem para alıp üste para verenleri öldürüyorlar.. Paramızla alınan silahlar Suriye Mısır ve Libyaya gidiyor. Kalanda başbakanını isviçredeki hesaplarına. yabancılara vs...Ben İrana ve rusyaya Çine güveniyorum. Onlar olmasa amerikalı torunlara ve çoçuklara sahip olacaktık. Bizim başbakan günde enaz 10 yalan söyler. Koyunlar uyuduğu için anlamazlar Meeee deyip durular. Höte kıl olurlar..
ıran yıllarca müslğmanlara hep hasmane tutum içerisinde .. asıl İsraille düşman gibi görünüp onlarca büyük işleri israille yapan İran fırsatçılık yapıyor ..yıllardır israile karşı olan İran ne yaptı.. Filistin meselesinde ne katkısı oldu...
Yapma be takiyyeci.. senin adamın ne yapıyor? bir ABD bir İsrail'in kucağında hoplayıp duruyor.. seni gidi Vahabi kalıntısı seni.. mollaları hiç sevmem zira örümcek kafalılar.. ama siz onların çeyreği kadar bile olamıyorsunuz.. en azından onlarda ülke onuru ve gururu var? Ya sizde?
İRAN HÜKÜMETİ KADAR İSLAM DÜŞMANI YOKTUR.SURİYEDE ESAD ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN GAZ İLE MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRÜYOR.İRAN SIRF KENDİ MEZHEBİNDEN OLDUĞU İÇİN ESADA SAHİP ÇIKIYOR.BÖYLE MÜSLÜMANLIK VARMI.PİS ACEMLER.
o kimyasalı bizimkilerin atmadığı ne malum, 2 ay önce hatayda bir çadırda kimyasal bomba bulunmamışmıydı ne çabuk unuttunuz sazanlar.
acemler seni kovalasın
nankörler utanmazlar koca koyundan post irandan dost olmaz bunlar tarhileri boyunca haçlılarla savaşmamışlar bizimle savaştıkları kadar türkiye bıraksaydıda çökseydiler o zaman görürlerdi hanyayı konyayı
doğru haçlılarla savaşmadılar çünkü haçlılar bunlara savaş açmaya cesaret edemedi.
yusufg, rusya ilk ve tek saldırısında iranı yerle bir etti, ingilizler iranı bir süre sömürge yaptı. eğer iran hala sağsa yıkılmadıysa Kürtlerin ve Türklerin tarihi ittifaklarıyla oluşan devletlerin yaptıkları tampon sayesindedir.
sen KARAYILANI yakalayıpta serbest bıraktığının hesabını bize verdinmiki bizden hesap sorarsın.be sahte müslüman.
karayılan ile akp nın pazarlık yaptığını hesaba katar ise iranın yaptığı devede kulak. karayılan yakalansa bizim hükümet bıraktırır. yandaş bir tv kanalının haber sunucusu pkk ya terör örgütü dediği için işten çıkarıldı. irfan sen uyuzmusun.
YALANIN BATSIN DEDİKÇE ÜRETİYOR BU YAHU. FABRİKASYON YAPMIŞ ATMASYON OLMUŞ ARTIK.. BIKMADI DA KOCAKARI GİBİ ÇENE MAŞALLAH SÜPER. ATMA DİN KARDEŞİYİZ DİYECEKTİM DE YAHU MÜSLÜMANA KARŞI HİRİSTİYAN PLANI EŞ BAŞKANI BU, OLMADI AMA.. AH RECEP BOBÇU RECEP.. ANASINI AĞLATTIN ORTADOĞUNUN..
FAZLA GAZA GELİYORSUN..SADECE KONUŞUTOR...TAYYİP ERDOGAN ORTADOGUDAKİ İÇ SAVAŞLAR KENDİLERİYLE ALAKALI..SENİN GİBİ CAHİL HIYARLAR BUNU ANLAYAMAZ SADECE KÜCÜK BEYİNLERİ HAKARET ÜRETİR
düne kadar molla gerici diyordunuz ne oldu insanları vinçlerle asanlar dostunuzmu oldu. geziciler allah sizden zarı olsun sayenizde allaha peygambere bağlılığımız artı inadına AKP sizin zihniyetinizi anlamak için türkiyede kenar mahallelere bakmak yeterli halk düşmanları sizi sizin sisteminiz tırt oldu :)))
B O P EŞBAŞKANI R T E PETROL İÇİN YAPILAN PLANLARI UYGULAMAKLA GÖREVLİ....HERŞEY YAPABİLİRLER..... PETROL PETROL PETROL.......
Bu işlerin sonucu KAN ve GÖZYAŞIdır.....müslüman başbakanınız yırtınıyor suriyeye saldırılsın diye..Iraktan bahseden yok...çünkü orayı sahibimiz ABD halletti...
İRAN DEVLETİ..TÜRK DEVLETİNE DEFAATLE SÖZLER VERDİ HİÇ BİRİNİDE TUTMADI..İRAN KENDİNE ÖZGÜ BİR DEVLET..DIŞA KAPALI..TC..İSE.DÜNYAYA ACIK BİR NATO ÜLKESİ YAPILAN ANLAŞMALAR VAR ORTA DOĞUDA HİCBİR DEVLETE REJİME GÜVENİLMEZ TAYYİP ERDOGAN GEREGİNİ YAPIYOR..
irana laf söyleyenler alçaktır... turkeyenin müttefiklerini sayıyorum israil barzani ve pkk... patron da abd hala tayyibi savunanlara müslüman demiyorum artık. ve kafirlerle savaşırızda
İRAN KADAR 2 YÜZLÜ DEVLET DAHA YOK DÜNYADA NE ZAMAN BİR BATILI VEYA MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR DEVLETLE SAVAŞMIŞ İRANIN GEÇMİŞİNE BİR BAKIN HEP SAVAŞTIĞI DEVLETLER MÜSLÜMAN YA OSMANLI YA HZ ÖMER DEVRİNDE ARAPLARLA SAVAŞMIŞ EN SONDA IRAKLA SAVAŞTI GEÇMİŞİNE BİR BAKIN BU YEZİDİ DEYYÜSLERİN
hem müslümanlığı kimseye kaptırmayacaksınnn....hemde bütün müslüman ülkelerin kuyusunu kazacann...yemiyolarr tabiii....
SENİN GİBİ İSRAİL CASUSLARI..AJANLARI BU İŞLERİ İYİ BİLİR
RECEP USTAYI MAZUR GÖRÜN,O KENDİNİ KAF DAĞINDA SULTAN RECEP OLARAK GÖRÜYOR
BELKİ SENDE GÖZDESİ OLURSUN SULTANIN
EVET ERDOĞANIN HANGİ TELDE OYNADIĞINI BİZ BİLE ANLAYAMADIKKİ İRAN,DAN ARAPTAN BİZE DOST OLMAZ BAKIN MÜSLÜMANDAN DEMİYORUM ARAPTAN DOST OLMAZ
acaba sen hangi telden oynuyorsun bizde bunu anlamdik yorumun cok alcakca sn erdogan insanliktan yana konusurken silahtan kandan nyana olmadigini binlercekez gösterdi dostluk elini kime uzattiysa hep kendi ciakrlarioni dusunduler mollara esadi desteklerken insani degerleinden uzak olduklarini gösterdiler sizlerde erdogan karsitligi ile ne mal odugunuz ortadadir esad milletvekilelri ile resim cektiren zihniyetten de destekcielrinden de beklenen sey pöööh
books denen yorumcu neden yorumu beğenmedi mi acaba? İnsanlar ve hükümetler hatalı ise hiç eleştirilmeyecek mi acaba. Tamam makarnacı olun, ama bir kez de doğruları görün.
BOP eşbaşkanı Bay Erdoğan ama nedense ona oy verenlerde yaşanan katliamları protesto ediyor. Yaw bu katliam BOP süreci için. Daha önce yazıldı BOP için ölüm sayısı 10 milyon tahmin ediliyor. BOP eşbaşkanı bunu biliyor zaten.
Arkadaş bu nasıl insanlık herkez çıkarının peşinde yok abd kapitalist yok iran faşist ulan binlerce çoluk çocuk sivil öldürülüyor suriyede siz hala çıkar ilişkilerini kovalıyorsunuz. Sorsan rakı masalarında hepsi hümanist. Kalıbınızdan insanlığınızdan utanın. yazık size.
Seninki boş yorum!!.. onları kimin öldürdüğünü bilmiyorsan ne diyeyim sana..Paramızla besleyip Suriye topraklarına gönderdiğimiz ağzı salyalı El kaideci kuduz köpekler öldürüyor.. Ben içki içmem ama kimseninkine de karışmam.. sevabı günahı kişiye ait.. canın çekiyor ve paran da varsa sen de otur rakı masasına..
acaba sayın başbakanımız menfaatleri için daha nekadar ödün verebilir valla değil müslüman insan olarak şaşırıyorum yazık bu vatana millete yalanlara kanan zavallı akplilere
yorumlara bakıyorumda bizim çapulcu cehaplılar iranı destekliyor çok hevesliyseniz gidin orda yaşayın türkiyeye gelen iranlı turistler burda kalabilmek için can atıyor
Canım çok cahil kalmışsın. O çapulcu dediklerin senden daha çok farkında herşeyin. Senin gibi de güdülmüyorlar. Daha düz yazı yazmayı bile becerememişsin ayrıca. Sizin gibi cahiller yorum yapmasın ne olur. Yeterince eğlencemiz var zaten.
senin gibi cahil adamların orda yaşaması lazım akp ye verdiginiz oylara ulkeyi mahvettiniz
İRAN SEN KARAYILANI YAKALADIN SORGULADIN BIRAKTIN SEN ÖNCE BUNUN HESABINI VER.
her yerde İKİYÜZLÜLÜK ..her şeyde İKİ YÜZLÜLÜK
DÜNYADA MEZHEPE DAYALI POLİTİKA YAPAN TEK DEVLET ARTIK ESKİSİ GİBİ İRANIN DOST OLDUĞUNA İNANMIYORUM.
eve sonunda Araplar da batılı oldu nerdeyse dünyanın tamamı Türkiye'de adam gibi bir adam çıktı diye fatihten sonra bir fatih daha geldi diye ateş aldılar ve türkiye'ye yüklenmeye başladılar tatbiki içimizdeki ne olduğu belirsiz topluluklarda buna çanak tutmak için var güçleri ile çalışıyor ama biz buna müsaade etmeyeceğiz Muaffak olamayacaklar inş
Bu kizanlar neden kiziyor? Dogru soylemis.. turkiye hangi komsu ulkenin yaninda olduki.? Yada bir bask degisle.. Hangi musluman ulkesini TAM savundu?
Ajda PEKKAN-PETROL-EROVİZYON 1980 ANLATIYOR KONUYU........ ŞARKICILARIN BİLE ANLADIĞI SAVAŞ SEBEPLERİNİ SİYASET ADAMLARININ ANLAMADIĞINI SANMIYORUM....SIRASI GELENİN İPİ ÇEKİLİYOR.....HERŞEY PETROL İÇİN....
TAYYİBi Bizdeki 50/ 50 lerden DEğil Dünki Dışarıdaki RTE Dostların dan Bu Gün Dinleyip TANIYACAKsın En Doğru TAYYİBi Bulacaksın,,,
Diğer Haberler