İran'dan Esad'a büyük kıyak

Esad rejiminin en büyük destekçilerinin başında gelen İran Esad'i çıkmazdan kurtaracak yardımlarını sürdürüyor.

İran'dan Esad'a büyük kıyak

Şam yönetiminin en büyük destekçisi konumundaki İran, ‘çeşitli yatırımlar' karşılığında Suriye'ye 3,6 milyar dolarlık petrol gönderiyor.

Anlaşmadaki yatırımların içeriği konusunda ise bilgi yok. Suriye'de Esad rejiminin en büyük destekçilerinin başında gelen İran müttefiğini çıkmazdan kurtaracak yardımlarını sürdürüyor. Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, Tahran yönetiminin Esad rejimiyle 3,6 milyar dolarlık petrol anlaşması yaptığı öğrenildi.

Anlaşmaya göre Şam'a 3,6 milyar dolarlık petrol gönderme sözü veren İran bunun karşılığında Suriye'de bedelsiz ticaret ve yatırım hakkı kazanacak. Uluslararası haber ajanslarının geçtiği haberde İran'ın ‘ne çeşit yatırımlar' yapacağına dair bir açıklama olmadığı vurgulandı. Suriye 3'üncü yılına giren iç savaşın öncesinde küçük çaplı bir petrol ihracatçısı ülke konumundaydı. Ülkenin petrol bölgelerinin muhaliflerinin eline geçmesiyle Şam rejiminin ciddi bir enerji krizine girdiği biliniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
İşte devlet adamı Beşar ESAD.. bizim ülkenin yöneticeleri de keşke Beşar Esad gibi olsa... doğrularından sapmayan, kalleşleri demokrasi altında barındırmayan, komşu müslüman ülkesini satmayan... vs..vs.. Tebrik ediyorum seni İran Cumhurbaşkanı BEŞAR ESAD...
ne doguda ınsan kalır nede taksımde bıber gazı yerlerdı esad gıbı lıder ısteyenlere duyrulur.bızde esad gıbı yapalım dımı kafasını kaldırana kafasını koparalım bu ulkede yasayanları oldurelım sonra ne olacak hep beraber mutlumu olacagız.kardes sen kemalıst misin hani şu rizeyi dersimi bombalayan kemalıstlerden misin ben bir rizeli olarak benim rizemi bombalayanları saygıyla andığımı söyleyemem yani o vur emrini askere veren o günün idarecileridir başta olanlar kimse bana demesin o zamanın başbakanının cumhurbaşkanının haberi yoktu diye bu düpedüz yalanın danıskasıdır.
insanlar kendi cehaletini haykırıyor, okumadan okuycu arıyor kendilerine, haliyle bu kızcağız gibi dünyada ne olup bittiğini göremeyip katliam pazarcısını tebrik edecek kadar şuursuz kişilikler beliriyor.
Tebrik ediyorum seni İran Cumhurbaşkanı BEŞAR ESAD...bu ne demek besar esad iran a cumhurbaşkanı olmuş dünyanın haberi ne yazacağını bilemiyosun birde yorum yapmaya kalkıyosun :-)
eminmisin iren cumhurbaşkanı beşar esad :) bence barack obama yanlış hatırlıyorsunuz :)
HELAL OLSUN SANA İRAN İNSAN GİBİ İNSAN SIN NE DİYEYİM, MÜSLÜMANIM DİYE GEÇECİNEN LERE DERS OLSUN
İsrail ve akp nin bu habere ortak üzülmesinin sebebi sizce nedir?
akp ile israil arasında bir bağ olmadığı kesindir. ama senin gibi akp düşmanlarının israille bağlantısıda kesindir.
esad giderse ABD gelir bunu bizimkilerden başka herkes biliyor
bizimkilerde biliyorlar da öyle işlerine geliyor
İRAN ÇOK GÜÇLÜ VE TAKDİR EDİLİCEK BİR DEVLET...KESİNLİKLE GÜÇLÜ OLMASI GEREKEN BÖLGE GÜCÜDÜR...TAKDİR EDİYORUMM..DESTEKLİYORUM..
‘çeşitli yatırımlar' ne olabilir? Eset ne yaptıki? Suriyeyi,Türkiyenin çekileceği bir bataklığa çevirdiği için. 100 binden fazla insanın ölümüne sebep olduğu. İçindeki çoluk,çocuk,kadınla camileri topa tuttuğu için? SİS'DE MISIRDA Yüzlerce sivili katletti oda yardım alır artık. ESED=İRAN=İSRAİL= SİSİLİ MISIR=ABD=AB=SUUD AYNI ÇİZGİYE GİRMİŞ OLDU. ALLAH ÖBÜR TARAFTA DA BİRBİRLERİNDEN AYIRMASIN.
sen uzayda yaşıyorsun galiba..
Helal olsun İran halkına. Bizim gibi uşak ruhlu olmadılar hiçbir zaman.
helal olsun dediğin adam hem türk düşmanı hemde din düşmanı hem esed hem iran
herhalde sen uşaksın biz değil gerizekalı
İçimizdeki düşmanları görünce dışarıdakilere helal demek hakkın olsa gerek...
iran ve iran halkı tarihin en asil halkları arasında.hiç kimsenin uşağı olmadan yüzyıllardır cesur duruşlarını sergilediler.
Türkiye'nin dış siyaseti berbat.Bu kadar yumuşak bir tavırla ve istihbarat eksikliği ile bu işler yürümüyor.Önsezisi güçlü bir ülke lazım...
Kürdistan ile komşu olacağımıza İranın desteklediği bir Suriye ile komşu olmayı tercih ederim.
dünyada Kürtlerin BERABER yaşayacağı tek Millet TÜRKLER DİR. Kürtlerden zarar gelmez. Çünkü Kürtler soyları oğuzlardan mezopotamyaya gelmiş bir ırktır. nifaklar sayesinde sonradan kendilerini ayrı bir ırk olarak görmüşlerdir.
Eset i savunanlar ailesinin yıllarca pkk ya destek verdiğini ne çabuk unuttu. Babası bir numaralı Türkiye düşmanıydı neyden bahsediyorsunuz siz. Gidin biraz tarih okuyun.
iyi demişsinde hükümetimiz pkk ile görüşüp müzakere ederken esadın yardım etmesinin ne anlamı var. Türkiye düşmanı kendi içimizde varken T.C. ibaresi bile kaldırılırken dış devletlerin yaptıkları devede kulak kalır. Tarih tabi okusun herkes ama sende yakın siyasi tarihi takipetsen iyi olur.
sen düne kadar kardesim dediğin adamı ne cabuk unuttun
makarnacı; amerika ,israil,fransa ne zaman dostumuz oldu da onların kıçını yalıyor boşbakan.tarihi senden öğrenecek değiliz. şerefli bir düşman kahpe bir dost görünenden daha iyidir her zaman
-güneş balçıkla sıvanamaz- burda bahsedilen islamdır.ne kadar kafirler ve münafıklar işbirliği yaparsa yapsın yaradanın vadine engel olamazlar.iran münafığı kendi zulmünde boğulacaktır
laf ebeliğiyapma. bırak eskimiş ata sözlerini..neymiş efendim güneş balçıkla sıvanmazmış.geri zekalı kaç defa güneşi balçıkla sıvadında konuşuyosun.sen müslüman olsan kürtlerin neler yaptığını görürsün.esad durup dururkenmi savaş açtı.kim kime savaş açtı biraz at gözlüklerini çıratta bak dünyaya
gerizekalı sensin
Bu bir ŞİA dayanışmasıdır. En büyük ŞİA İran diğer yandaş ŞİA 'yı Mezhep düşmanı Esedi maddi destekleyerek şu mübarek Ramazanda daha çok Müslüman kanı akıt. Daha çok zulüm yap. Tarih bu iki Firavunuda yerle yeksan edecektir. Bu İran Amerikadan ve İsrailden daha tehlikelidir. Bu İran tarih boyunca Osmanlıdan ve Müslümandan başka bir ülke ile savaşmamıştır. bu demektirki bunların derdi sapık mezhep savaşlardır.
aynen doğru kardeş..iranın en büyük derdi sünni türkler araplar vs..abd israil iran müttefiktir..en büyük şeytan bunlardır..
siyonist israilin uşağı olacağıma,şia olan iranın kölesi olurum
İranın arkasında abd ve israil olsa niye abd yaptırım yapsın irana... Asıl arkasında ABD ve israil olan Akp hükümeti bunları görün suriyede halk isyancıları istemiyor suriyedeki muhalifler abd ve israilin askerleri batının askerlerinden hayırmı gelir müslüman halka?
ebci Siyonist İsrail uşağı olacağına şia olan iranın kölesi olabileceğine dair fetvayı kimden aldıysan o fetvayı vereni öldür senden başka kimseyi zehirlemesin. Kardeşim sizde hiç mi vicdan yoktur. Adam mübarek ramazan günü katliam yapıyor ve iran buna destek veriyor. bunun Amerikan uşağı olmakla şunla bunla dik durmayla ne alakası var. bunun tek adı şerefsizlik.
bakıyorum herkes irancı olmuş..akp den önce iran mollaydı hani..şeriatçıydı..ne oldu ?? akp nin düşmanı benim dostumdur moduna girmişsiniz..
İRAN İSLAM DÜNYASINDA BİR ÇIBANDIR, BÜYÜK TEHLİKEDİR. İSLAMA İSRAİLDEN BİLE FAZLA ZARARI OLMAKTADIR. İRAN'I YOK ABD VURACAKMIŞ, YOK İSRAİL VURACAKMIŞ HEPSİ ALDATMACA BÖYLE BİR BELAYI KİM YOK EDER Kİ. DEVAMLI MÜSLÜMANLARIN BAŞINA BELADIR İRAN. HZ. ÖMER EFENDİMİZ ZAMANINDA ATEŞPEREST SASANİ İRAN DEVLETİNİ 637 YILINDA TARİHTEN SİLDİĞİ İÇİN HZ.ÖMER EFENDİMİZE İRAN DA HER CUMA HUTBELERDE LANETLER OKUNUP, AŞAĞILANIP, KİN VE NEFRETLERİNİ KUSUP GADDAR ÖMER DİYE HİTAP EDER BU İRANLILAR. HZ. ALLAH BİZLERİ BU İRANLILARDAN KORUSUN.
ne içionuz la ramazan ramazan bu kafayı yakalıonuz? sizin dinin akp peygamberiniz tayyip olmuş
Allah asıl senin gibi dangalak amerikan uşaklarından ülkemizi ve dinimizi korusun
BOP duvara toslayacak ve amerika-israil ve yalakaları çok ağır bedel ödeyecek. ALLAH İran İslam Cumhuriyetine zarar vermesin. Ortadoğunun en güçlü ve akıllı ülkesi , islamın kalesi İran asla müttefiği Suriye'yi yedirmeyecek. Sıra İran'a hiçbir zaman gelemeyecek. Amerikan uşağı Türk Hükümeti , Suriye politikasından dolayı savaş suçlusu olarak yargılanacak inşallah.
ESAD IN DEVRİLMESİNE ABD VE İSRAİL DESTEK VERİYORSA BU İŞTE BİRŞEY VARDIR . DİK DUR ESAT
tayyip kuduracak gene
İran ve Sureiye %50lik çapulcu gurubu arkanızdadır Suriyenin toprak bütünlüğü bizim toprak bütünlüğümüz
İRANIN NEYİNİ TAKDİR EDİYORSUN OSMANLI KÜFFRLA SAVAŞ YAPARKEN HEP ARKADAN VURMUŞTUR ŞİMDİDE TÜRKİYE Yİ KISKANIYOR
denize düşen iran a sarılır
İslam devletinden islama en büyük kötülük. Bölünme, parçalanma, Hristiyanlığa büyük hizmettir. İslam ülkelerinin niye geri olduğu anlaşılıyor.
yazık olacak kürtlere araaplar birleşirse kaçacak yer ararlar
Buna en cok sevinen bir zamanlar yedikleri ictikleri ayri gitmeyen kardesim esad deyip kucaklayan sonra Amerika ve israil in nazarina gelip ismini deyisdirip meydanlarda Esed esed yapma halkina zulim diyen esadin kardesi bizim basbakan olacak
Star gazetesinin haberine göre diyorsanız yalandır.
iran cumhurbaşkanı israili yerden yere vuruyor bizimk,ilerin gıkı cıkıyormu hemde avrupada yerden yere vuruyor peki israille ortak askeri operasyonları kim yapıyor bizim ordu bu kararları kim alıyor bizim hükümet Osmanlı yahudileri avrupadankurtarmıştı şimdi Amerikancı osmanlı yani akp ortadoğudan kurtarıcak o israil devletini
Herkes işine geleni destekliyor. Peki şimdi ben, başta Suriye'de sonra da diğer böyle sorun olan ülkelerde gerçekten Müslümanların öldürülmesine sebep olan kimse destekçileri ve uzantılarına kadar hepsinin Allah cezasını versin, soyu sopu kurusun desem cesaret edip canı gönülden amin diyebilir misiniz bunu söyleyin. Eğer diyebiliyorsanız helal olsun derim, çünkü ya ucu size dokunur siz de cezasını çekersiniz ya da size bulaşmadığı için sorumlularının cezalandırılması için amin demiş olursunuz; seçenek sizin...
adamın dibisin ahmedinejat...
Surıyede esadı dıktator gorenlerın mısırdakı sısıye sesı cıkmaması cok ılgınc. bugun ozgur surıye ordusuna bakıyorsun afganı orda pakıstanlısı orda ıraklısı orda ya sızın ulkenızde abd postalı var ısgal altındayken sız surıyede neyın savasını verıyorsunuz sız lıbyada neyın savasını verdınız. tamam demokrası ozgurluk savası o zaman katar suudı arabıstan demokrasımı var krallıkla yonetılmıyormu. ama onlar zaten kuresel gucun kuklası yazık bızde bu kuresel gucun dumen suyuna takıldık barıs demokrası kelımelerının ıcını bosaltarak muslumanın muslumanı kırdıgı bu ser ocagına odun atıyoruz.
MISR'da SİSİ darbesini destekleyen/darbedir diyemeyenler ABD_İSRAİL_AB_SURİYE_İRAN_SUUD..SİSİ önce Esede destek çıktı arkasından gazzeye geçişi kapı/tünelleri kapttı. Gazzedekiler içecek su bulamaz oldu. Yorum yazanlar önce bi görsünler..
Bu ne Entrikadır yaa... Bizim Tayyip 2 Yıl öcne ESAD ile kankaydı .. Ahmedi Necatla arası bozuktu.. Şimdi Ahmedi Necatla kanka . ESAD la ise düşman .. ee Ahmeti Nejat la ESAD her zaman kankaydı... Bu nası bi Aşk-.ı Memnudur nası bi entrikadır ya
İranlı yöneticiler ahde vefalı ve dostlarını satmazlar.Bravo İran.
suriyenin belli yerlerinde savas ve acımasızlık sürerken bazı yerlerınde ise hayat olagan sekilde akıp gidiyor esad kaptırtıgı şehirlerin buyuk bir bölümünü geri aldı öso baya püskürtüldü bazı muhalifler esad a katıldı suriyede öso yenildi sayılır bu savaş hakkındakı tüm yorumlarımda şunu demiştim bu savaşın esad yada öso tarafı olmak tamamen kirlenmiş bir savaşa ortak olmaktır dedim gene aynı seyi söyluyorum gün gecmıyorkı hem öso hem esad tarafından videolar ve fotograflar sosyal paylasım sitelerinde dolasıyor ve insanın kanını donduruyor ve her zamanki gibi savasda mahsumlar da ölüyor..
NERDE İRANCI NERDE HUMEYNİCİ VARSA BURAYA TOPLANMIŞ.YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE ÖZELLİKLE SERHAT900 SANA YAZIKLAR OLSUN, DANGALAK HUMEYNİ SENİN PEYGAMBERİN OLMUŞ DA HABERİN YOK DANGALAK SERHAT900. NOT: ARKADAŞLAR OKUYUN 1 SAAT ÖNCEKİ YORUMUMU BİRDE BU SERHAT900'ÜN YORUMA YAPTIĞI YORUMU OKUYUN KİME HAK VERDİĞİNİZİ GÖRECEKSİNİZ.
takdir etttiğim 2 devlet var,biri iran biri israil,doğru yada yanlış dedklerini yapıyorlar,bize göre yanlış ama takmıyorlar kendi işlerine bakıyorlar adamlar sözlerinin hep arkasında yeri geliyo dünyaya kafa tutuyor iran birlik oldukları içinde amerika dahil kimse bişey yapmaya cesaret edemiyor,o kadar ambargonun içinde yinede süper güç oldular,keşke bizdede böle olsa ama nerdee,kimi tencere çalar kimi onları kovalar işte öle yuvarlanıııp gidiyoruz
petrol vaadiyle, bedelsiz ticaret yapacaklar yani bir zamanlar osmanlının fransaya tanıdığı kapitilasyonların bir benzeri. iran suriyeyi kucağına almış seviyor. dostluk bunun neresinde arkadaşlar? fırsat bu fırsat dostum ayağına sömürecekler başka bi numara yok. yüzüne dost görünüpte arkamdan kuyumu kazan kalleş misali, olan garibim suriyeli halka oluyor.
valla ne kadar amerikan uşakları var ya parayla tutsan bu kadar olmazdı herhalde,,,
Peygamberimiz (s.a.s.), hırs ve ihtirasa kapılmanın tehlikesine şöyle işaret eder: "Allah'a yemin ederim ki, benden sonra şirke döneceğinizden endişe etmem. Ancak ihtirasa kapılıp menfaat yüzünden birbirinizle didişmenizden korkarım."
sahabeye küfür eden bir topluluktan hayır gelmez..iran müslümanların içine sokulmuş bir fitnedir..
İRAN A HİÇİBİR BÖLCÜ GÜÇ MUSALLAT OLAMADI NEDEN...İRAN DAKİ KÜRTLER KÜRDİSTAN KUCACAZ DESİN BAK ERTESİ GÜN İPLERE ŞENLİK..OLUR....DEVLET ADAMI ÜLKENİN KAYNAKLARINI PEŞ KEŞ ÇEKMEYENDİR..TÜRKİYEDE RECEP SATMADIĞI VARLIK KALDIMI!! YOK..ŞİMDİDE BİR AVUÇ AZINLIĞA ÜLKEYİ TESLİM YOLUNDA..KENDİ DE TÜRK DEĞİL ZATEN DE BU ÜLKE TÜRK MİLLETİNİN DİR..BUNU UNUTTU..VEYA BİZ TÜRK MİLLETİNİ SALAK YERİNE KOYUYORLAR..BENİM İNSANIM AÇ SEFİL ÇARESİZ KALACAK..BEYFENDİ ÜLKEYİ AZINLIKLARA PEŞKEŞ ÇEKECEK ÖLEMİ..YOK ARTIKK.....DENİZ BİİTTTİİ...
AHMEDİ NEJAT GÜÇLÜ İRAN HALKINI KORUYAN BİR LİDER..HER ÜLKENİN LİDERİ ÜLKE HALKINI KORUMAKLA MÜKELLEFTİR.İRAN DA KÜRT TE VAR AZERİDE .İRAN DA ÜLKEYİ BÖLÜCÜ BİR OLUŞUM VARMI!! YOK..İRAN HALKININHAKKINI HİÇ BİR GÜCE YEDİRMİYİR , PEŞ KEŞ ÇEKMİYOR..İRAN BÖLGEMİZİN LİDER ÜLKESİDİR...TAYYİBİ CEBİNDEN ÇIKARTIR...ARKA CEBİNDEN..
o zaman ne işin var burda arkadaşım git irana senin öve öve bitiremediğin iran yöneticileri tayibin yanından geçemez ama sizin için eset nusayri alevisi musluman bir yöneticeden daha iyi size göre öyle değilmi ?? ama yazıklar olsun sıze ve zihniiyetinize bölücü hainleri
Diğer Haberler