İranlı uyuşturucu baronuna operasyonda gözaltına alınmıştı! Kimliği şoke etti

İranlı uyuşturucu baronu Naji Sharifi Zindaşti'nin yakalandığı operasyonun ardından, çete ile bağlantısı olduğu iddia edilen eski Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı.

Uluslararası çete lideri ve uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti'nin İstanbul'da yakalanmasının ardından çete ile bağlantısı olduğu öne sürülen Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı.

2014 yılında Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürmesi olayını azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Orhan Üngan, uyuşturucu hesaplaşmalarındaki cinayetlere F.Y. ile birkaç polisi rüşvet almakla suçlamıştı. Zindaşti’nin, F.Y.’yi Dubai’ye tatile gönderdiğini iddia eden Üngan, ikilinin mesajlaşmalarını da delil olarak mahkemeye sunmuştu.

5ad429340f2544260801d647

VİLLAYA BASKINDA O İSİM DE YAKALANMIŞTI

Öte yandan Zindaşti’nin villasına yapılan baskında, 30 Nisan 2017’de Maslak’taki silahlı saldırıda GEM TV sahibi İranlı asıllı İngiliz vatandaşı işadamı Saeel Karimian ile ortağının öldürülmesiyle ilgili aranan A.K.’nın da yakalandığı ortaya çıktı.

Gazete Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre Avukat Kudbettin Kaya cinayetini aydınlatmak için çalışmalarını sürdüren polis, İstanbul ve Muğla’da önceki gün eşzamanlı operasyon yaptı. Olaydan sonra kaçan tetikçinin terk ettiği araçta bulunan parmak izlerinden yola çıkarak isimleri belirlenen şüphelilere yönelik birçok adres basıldı. B.K., İ.K.A., E.A., ve A.T.’nin gözaltına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Zaten bütün bu mafya işlerine bakın hepsini Polislerle bagı var Adamlar devletin verdigi mevki çıkarı menfatı rantı için kullanıyor Polis kardeslerim hepsi üzerine alınmasın kendileride biliyor içlerindeki bozukları Türkiyede Söyle bir düsünün İntihar olayları neden polislerde çok? Nedeni söylim üzerine alılan alınsın ama bu gerçek Adamlar polis kimligi altında alısmıslar avantaya hiç bir seye para vermiyorlar bazıları Sonra bu vatandas emekli oluyor emeklinin aldıgı maş belli yetmiyor tabi karta borca gömülüyor Sonrası ya bu haberdeki gibi yada çinnet aile faciası
iranlı conconlar azeriler ruslar elini kolunu sallaya sallaya mafyacılık baronluk yapıyorlar bizimkilere kafa kaldırmayanlar neden bu puştlara göz yumuyor anlamıyorum
iran ırak suriye li bir sürü gayri meşru iş yapan alçak var burada ... hepsi de bizlerden rahhat !!!
Diğer Haberler