HABER

Irkçı polis cinayeti!

Irkçı cinayet iddianamede: Kadın Kürtçe şarkı söyleyenlere 'pis Kürtler' diye bağırdı, arkadaşına 'Ne biçim erkeksiniz bunlara sıkın' dedi.

Irkçı polis cinayeti!
Ankara Başsavcılığı, Özel Harekâtçı Polis Memuru Serkan Akbulut’un açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Emrah Gezer’in ölümü ile ilgili olarak başlattığı soruşturmayı tamamladı. Savcılık hazırladığı iddianamede, Gezer’in ölümünün ‘Kürtçe şarkı’ söylemesi nedeniyle çıkan kavga sonucu gerçekleştiği tespitini yaptı. İddianamede polis memurunun yanında bulunan Sinem Uludağ’ın Kürtçe şarkı söyleyen gruba “Siz PKK’lı mısınız, burada da bizi buldunuz pis Kürtler”diye hakaret ettiği ve çıkan kavgada polis memuruna “Nasıl erkeksizin, bunları sıkkın!” diyerek cinayeti azmettirdiği belirtildi.
İddianameye göre, polis memuru Serkan Akbulut ağabeyi Levent Akbulut ve Sinem Uludağ ile 27 Aralık 2009’da saat 03.00 sularında Hoşdere Caddesi’ndeki bir bara geldi. Bu sırada Diyarbakır Nüfusuna kayıtlı Emrah Gezer ağabeyi Ramazan Gezer ile kız arkadaşları Tülay Türk ve Gülay Türk’te aynı bara geldi. Bardaki normal program bittikten sonra Emrah Gezer'in içinde bulunduğu grup Kürtçe şarkı söylemeye başladı. Burada polis memurun içinde bulunduğu gruptan Sinem Uludağ ‘Siz PKK’lı mısınız, burada da bizi buldunuz, pis Kürtler’ diye şarkı söyleyenlere hakaret etti. Uludağ’ın sözleri üzerine tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın ilerlemesi üzerine Sinem Uludağ, yanında bulunan polis memuruna ve ağabeyine ‘ne biçim erkeksizin, bunlara sıkın’ dedi. Kavga sırasında Uludağ’ın yanında bulunduğu kuru sıkı tabancası da yere düştü. Kavga esnasında Ramazan Gezer de ‘taşınması ve bulundurması yasak tabancanın kabzası’ ile Sinem Uludağ’ı omzuna vurdu. Silahıyla üç el ateş ettiği öne sürüldü.
**Birini daha öldürecekti**
Polis Akbulut, tabancasıyla rastgele ateş etmeye başladı ve Emrah Gezer hayatını kaybetti. İddianamede Sinem Uludağ’ın azmettirmesi sonucu polisin barda bulunan Zafer Şimşek’i de öldürmeye kalkıştığı öne sürüldü. Kardeşini kaybeden Ramazan Gezer savcılığa verdiği ifadesinde belirtildiğinin aksine olayda kesinlikle silah kullanmadığını anlatarak “Akbulut’un kurşun yağdırması üzerine kardeşim öldü” dedi. Polis Memuru Serkan Akbulut ise ağabeyinin tartaklanması ve karşı tarafın üç el silah sesi gelmesi üzerine beylik tabancası ile aralıklı olarak bir şarjör kendini savunmak için ateş ettiğini belirtti. Şüpheli Sinem Uludağ ise atılı suçlamayı reddettiğini söyledi.
İddianamede, olay yerinde elde edilen boş kovanlar üzerine yapılan balistik incelemede iki adet silahtan atış yapıldığı tespit edildi. İddianamede Ramazan Gezer’in sağ ve sol el üstü sıvaplarında atış attıkları tespit edildiği de vurgulandı.
Savcılık, tutuklu polis Serkan Akbulut’un “Kasten Öldürme, Kasten öldürmeye Kalkışmak’tan yargılanmasını istedi. Sinem Uludağ’ın da ‘Kasten Öldürmeye ve Öldürmeye Kalkışmaya azmettirme, kasten yaralama ve hakaret’ suçlarında cezalandırılmalarını talep etti. Savcılık Ramazan Gezer’i ‘Silahla üç kişiyi tehdit, kasten yaralama’dan cezalandırılmasını talep etti.
Radikal


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön