HABER

İş adamları "seçim" dedi

Güneydoğu ve Diyarbakır Genç İşadamları Dernekleri Başkanları, seçimin iptali yönündeki çalışmaları sert bir dille eleştirdi.

İş adamları "seçim" dedi

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinde toplanan Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNSİAD) Başkanı Abdulkadir Akboz ve Diyarbakır Genç İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Behçet Balık ile dernek üyeleri, seçimin iptali yönündeki çalışmalar ve Irak'a yönelik olası operasyonu değerlendirdi.

Akboz ve Balık, 3 Kasım'da yapılması planlanan seçimin iptali yönünde başlatılan çalışmaların Türkiye'yi kaosa sürükleyeceğini belirterek, "Seçime kesin gözüyle bakılırken, bazı siyasi partilerin 'baraj altında kalırız' korkusuyla giriştiği seçimin iptali yönündeki çalışmalar ülkeyi kaosa sürükler. Ülkenin geleceği için seçimin mutlaka belirlenen tarihte yapılması gerekir" dedi.

ABD'nin Irak'a yönelik olası operasyonunun bölge ekonomisini olumsuz etkileyeceğini de sözlerine ekleyen işadamları, "Olası operasyon zaten zor durumda olan bölge ekonomisini olumsuz etkileyecektir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler