HABER

ISAF'a intihar saldırısı

KABİL (İHA) - Afganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen intihar saldırısında saldırgan parçalanarak hayatını kaybederken biri Afgan, 2 kişi de yaralandı.

Olay bugün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Kabil - Celalabad yolu üzerinde 10. kilometrede bulunan ve Şubat ayı ortalarında Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) Komutasını almaya hazırlanan Alman birliği nizamiyesine gelen bir kişi içeri girmek istedi. Ancak kapıda yapılan üst aramasını gören saldırgan dikenli tellerden içeri atlamaya kalkıştı. İçeri giremeyeceğini anlayan saldırgan üzerindeki bombayı patlattı. Olayda saldırgan hayatını kaybederken, nizamiye kapısında bulunan ve kimlikleri açıklanmayan biri Afgan, 2 kişi yaralandı.

Saldırganın nizamiye kapısına kadar geldiği araçta yapılan araştırmada bulunan bir el bombası Alman askerleri tarafından kontrollü olarak patlatıldı.
Saldırı sebebiyle Kabil-Celababad yolu 2 saat süreyle trafiğe kapatılırken, basın mensuplarının bölgeye yaklaşmalarına izin verilmedi.
Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) Komutası Şubat ayı ortalarında Türkiye'den ayrılıp Alman ve Hollanda ordusuna devredilecek.

Başkent Kabil'de 3 gün önce yine aynı saatlerde yapılan bir başka saldırıda, içinde Amerikan askerlerinin bulunduğu araca el bombası atılmış ve Amerikalı askerlerle birlikte Afgan tercüman da yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön