HABER

İşçi Filmleri Festivali "Diyet" ile açılacak

Trabzon (AA)- Trabzon'da yarın başlayacak ve 3 gün sürecek 2. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Hülya Koçyiğit'e en iyi kadın oyuncu dalında 1975 yılında Altın Portakal ödülü kazandıran "Diyet" adlı filmle açılacak.

Trabzon Halkevi, "sendika.org" sitesi, KESK, Türk-İş ve Yol-İş sendikalarıyla Mimarlar Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Of Folklor Derneği Ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi iş birliğiyle düzenlenen festivalde 21 film gösterilecek.

Trabzon Halkevi Başkanı Sinan Kutay, festivalle ilgili düzenlediği basın toplantısında, birçok sanatçı ve aydın yetiştiren, geçmişinde kültürel bir zenginlik barındıran Trabzon'da kültürel ve sanatsal birikimlere katkıda bulunmak için işçi filmlerini halkla buluşturacaklarını söyledi.

Festivalin uluslararası boyutunun, gösterilen filmlerin dünyanın değişik ülke sinemalarına ait işçi filmlerinden oluşmasıyla sağlandığını dile getiren Kutay, "Festival, dünyanın dört bir yanından işçilerin, emekçilerin, köylülerin mücadelelerinden kesitler sunan filmlerle, yaşanan sorunlar karşısında 'ne yapmalı?' sorusunun yanıtına atkıda bulunulmasını amaçlıyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön