HABER

İşçi VE Bağ-Kur emeklileri de enflasyon farkı istiyor

MERSİN (İHA) - Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED) Mersin Şube Başkanı Semiha Tokadlı, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de enflasyon farkı ödenmesini istedi.

Tokadlı, yaptığı yazılı açıklamada, 2006 yılında memurlara, memur emeklilerine, kamu işçilerine, sözleşmeli personele enflasyon kayıplarının telafisi için yapılan ücret artışlarının işçi ve Bağ-Kur emeklilerine uygulanmamasına tepki gösterdi. Hükümetin işçi ve Bağ-Kur emeklilerine "üvey evlat" muamelesi yaptığını öne süren Tokadlı, memurların, memur emeklilerinin, kamu işçilerinin, sözleşmeli personelin enflasyon kayıpları karşılanırken, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin unutulup görmezden gelindiğini belirtti.

"Taban aylık seviyesi 500 YTL'yi bulmayan bu kitleye de enflasyon farkı ödenmesi, Anayasa'nın eşitlik ilkesi gereğidir" diyen Tokadlı, işçi, memur, emekli arasında ayrım yapılmasının "sosyal patlamaya" neden olacağını ileri sürdü. Tokadlı, "Hükümetimizden talebimiz işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de Temmuz 2006 itibarıyla hak ettikleri enflasyon farklarının ödenmesidir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler