HABER

İşgal Noel'de de sürecek

KUDÜS (İHA) - İsrail Başbakanı Ariel Şaron, askerlerinin Noel'de de Beytüllahim'de kalmaya devam edeceğini ve Filistin Lideri Yaser Arafat'ın şehirdeki Noel toplantısına katılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir İsrailli yetkili, "Şaron, haftalık bakanlar kurulu toplantısında, İsrail ordusunun Noel kutlamaları sırasında güvenlik gerekçesiyle Beytüllahim'de kalacağını ve Yaser Arafat'ın dini törenlere katılmasına izin verilmeyeceğini söyledi" dedi. Yetkili, Hristiyan halkın Noel kutlamaları için gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınacağını söyledi.

Arafat, Ramallah'taki karargahının İsrail ordusu tarafından işgal edilmesinden dolayı geçen sene de Hristiyanlıkta Hazreti İsa'nın doğduğuna inanılan Milat Kilisesi'ndeki tören için Beytüllahim'e gidememişti. Filistin Lideri, 1995 senesinde Filistin Yönetimi'nin şehrin kontrolünü ele almasından sonra her sene 24 Aralık akşamında yapılan törenlere katılıyordu. Arafat'ın törenlere katılmasına izin verilmesi için pek çok ülke geçen sene seferber olmuş fakat bu çabalar sonuçsuz kalmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön