HABER

'IŞİD, Rus ajanın kafasını kesti' Tam da Rus zaferinin kutlandığı gün!

IŞİD, Rus ajanının kafasını kesti. Görüntülerin yayınlanması, Rusya'nın 1945'te Nazi Almanyası'na karşı zaferini kutladığı 9 Mayıs'a denk getirilmesinin bir mesaj anlamı taşıdığı belirtiliyor. Videoda konuşan siyah giyimli şahıs, Rus görevliyi kastederek, "Bu aptal kendi devletinin yakalanması durumunda onu terk etmeyeceği vaatlerini inandı" ifadesini kullanıyor.

IŞİD yayımladığı yeni bir propaganda videosunda örgüt içine sızmış bir ajan olduğu iddia edilen Rus'u infaz ettiğini duyurdu.

'İBRET OLSUN' DİYE...

Al Masdar'dan Chris Tomson'un haberine göre IŞİD yeni bir propaganda videosunda örgüt içine sızmış bir ajan olduğu iddia edilen Rus'u "ibret olması" amacıyla infaz etti.

Rusça konuşan IŞİD'li cellat, Petrenko Afghene'nin boğazını keserek infaz edildiği görüntülerinin yer aldığı videoda Afghene'nin bir Rus istihbarat görevlisi olduğunu ve örgüt içinden topladığı bilgileri çeşitli yollarla Moskova'ya ilettiğini iddia ediyor.

DAHA ÖNCE FARKLI CİHATÇI GRUPLARA SIZDIĞI İDDİA EDİLİYOR

Afghene'nin daha önce de istihbarat elemanı olarak Türkiye, Suriye ve Kafkaslarda çeşitli cihatçı gruplar içine sızdığı da IŞİD'in propaganda videosunda iddia edilenler arasında.


Geri Dön