'Işığı görmek imkansız'

Kırmızı ışık yanarken pit yolundan piste çıktığı için altıncı sırada bitirdiği Avustralya Grand Prix'sinden diskalifiye edilen Rubens Barrichello, ışıkları görmenin imkansız olduğunu söyledi. Barrichello, "ben asla kırmızı ışık görmedim. Hiçbir zaman görmeyeceğim ve görmüş gibi de davranmayacağım. Işığı farkettiğinizde zaten geçmiş oluyorsunuz" dedi.

Brezilyalı pilot, yeni elektronik kontrol sistemi (ECU) yüzünden birçok düğmeyle uğraşmak zorunda olduklarını belirterek, "pite girerken veya çıkarken bütün düğmeleri ayarlamak zorundasınız. Işıklara geldiğimde ben hala düğmelere basıyor oluyorum" diye konuştu.

Kırmızı ışık yanarken pit yolundan piste çıktığı için Avustralya Grand Prix'sinden diskalifiye edilen ve üç puanı giden Barrichello, ışıkların yanlış yerde olduğunu ifade ederek şunları tavsiye etti:

"En azından pit yolunun sonuna kırmızı bayraklı bir görevli veya dev bir ekran konabilir. 16 yıllık F1 kariyerimde pit yolunun sonundaki ışıklar benim için hep sorun oldu. Onları görmek mümkün değil.

"Aynı olay Montoya, Massa ve Kubica'nın da başına geldi. Takımdan biri sizi kırmızı ışık yanıyor diye uyarmadıkça kimsenin ışığı görmesine imkan yok."

TurkiyeF1.Com