İşkenceci fuhuş çetesine darbe

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nün 3 ilde düzenlediği "Otoban 46" kod adlı operasyonda, tehdit ve işkenceyle kadınlara otobanda fuhuş yaptıran çete çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi ile Kahramanmaraş'ın Narlı beldesi arasında bulunan otobanda kadınlara tehdit ve işkenceyle fuhuş yaptırıldığı bilgisini alan Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu dedektifleri çalışma başlattı.

Yaklaşık 5 aydır sürdürülen araştırmalar sonunda otoban üzerinde aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu kadınlara tehdit ve işkenceyle fuhuş yaptırıldığı tespit edildi. Emniyet Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş, Antalya, Gaziantep ve Göksun ilçesinde eş zamanlı düzenlenen "Otoban 46" kod adlı operasyonla çete üyesi 6 kişi yakalandı. Gözaltına alınan Samet B., Türker Ü., Cahit T., Mehmet C., Cemal N., Menderes B. ile Ü.G isimli kadın, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, suç örgütüne üye olmak, örgüt faaliyetleri içerisinde fuhşa teşvik, fuhşa aracılık, fuhşa yer temini, oto kurşunlama, resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Zorla, tehditle ve işkenceyle fuhuş yaptırılan S.H., S.K., D.S., R.C., H.M. ve M.Y. isimli kadınlar ise, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede serbest bırakıldı. Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, bu tür operasyonların devam edeceğini ve kentin huzurunu bozmaya çalışanlara karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler