MAGAZİN

'İslam'a saygısızlık' gerekçesiyle ölüm tehdidi aldı

One Direction grubunun eski solisti Zayn Malik'in ailesi, kız kardeşinin evdeki Noel ağacının fotoğrafını Instagram'dan paylaşmasından sonra ölüm tehditleri aldı.

'İslam'a saygısızlık' gerekçesiyle ölüm tehdidi aldı

Pakistan asıllı İngiliz şarkıcı Zayn Malik'in 14 yaşındaki kız kardeşi Safaa, Instagram hesabından, evdeki Noel ağacının fotoğrafını paylaşınca ölüm tehditleri içeren yorumlara maruz kaldı.

Zayn Malik'in annesi Trisha Malik, Hristiyan kimliğine sahipken; babası Yaser Malik ise bir Müslüman. Dolayısıyla aile her iki dinin de bayramlarını kutluyor. 23 yaşındaki şarkıcının kardeşi Noel ağacının fotoğrafını sosyal medyada paylaştıktan sonra, "İslam inancına saygısızlık" gerekçesiyle ailesine ölüm tehditleri yağdırıldı. Tehditler üzerine Safaa, 13 bine yakın beğeni alan Instagram paylaşımına gelen yorumları kapattı.

Daily Star'a konuşan aileye yakın bir kaynak, "Trisha için Noel çok önemli, çünkü o bir Hristiyan olarak yetişti. Safaa'ya yönelik nefret dolu mesajlar mide bulandırıcı" dedi. Zayn Malik, Pakistanlı baba ve İngiliz annenin çocuğu olarak 1993 yılında İngiltere'de dünyaya geldi. Malik, bir yıldır Filistin asıllı ABD'li model Gigi Hadid'le (21) birlikte. Hadid, geçtiğimiz aylarda sevgilisi Malik hakkında konuşurken bir gafa imza atmıştı. "Bir Filistinliyle tanıştığımda aramızda ilginç bir bağ oluşuyor. Erkek arkadaşım da yarı Ortadoğulu. Bu, aradaki ilişkiyi daha da pekiştiriyor" sözünden sonra Hadid, sosyal medyanın diline düşmüştü.

Takipçileri, ünlü Victoria's Secret modelini Pakistan'ın Ortadoğu'da değil, Güney Asya'da yer aldığını hatırlatarak tiye almıştı.YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön