İslami Cihad Lideri öldürüldü

İslami Cihad Lideri öldürüldü

Kudüs (AA) - İsrail askerlerinin Han Yunus'un doğusunda, Alkarara bölgesinde düzenledikleri operasyonda, İslami Cihad'ın Saraya El Kuds Tugayları liderlerinden Yusuf Semiri'nin, çıkan çatışmada öldüğü bildirildi.

Ynet sitesi, ordu kaynaklarına dayanarak, Yusuf Semiri'nin operasyonda öldürüldüğünü haber verdi, operasyonun hedefinin Semiri olduğu da vurgulandı. Ynet sitesinin, Semiri'nin öldürüldüğüyle ilgili haberi, Gazze'deki yerel radyolarda da verildi. Filistinli sağlık görevlileri ise henüz Semiri'nin cesedine ulaşamadı. Semiri'nin ailesinden olduğu belirtilen bir kadın, İslami Cihad'ın Kudüs Radyosu'na, Semiri'nin ölmediğini, ancak nerede olduğunun belli olmadığını söyledi. Semiri'nin kardeşi de benzer biçimde konuştu ve Yusuf Semiri'nin evden çıktığını, ancak durumunun ne olduğunun bilinmediğini bildirdi.

İsrail kaynaklarının iddialarından sonra, Saraya El Kuds Sözcüsü Ebu Ahmed, şu aşamada herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti ve durumun ileri saatlerde belli olacağını söylemekle yetindi.