HABER

İSMMMO raporu açıklanıyor

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO), Enflasyon Muhasebesi Raporu'nu, 26 Haziran Çarşamba günü düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklayacak.

İSMMMO'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin muhasebe konusunda önde gelen 24 uzmanına enflasyon muhasebesi konusunda bir rapor hazırlatıldığı belirtildi. "Cumhuriyet tarihinde bankaların ilk kez yüzlerce trilyonluk zarar açıklamasının nedeni enflasyon muhasebesi mi?", "Enflasyon muhasebesi uygulanırsa devletin gelirlerinde azalma mı olur?", "Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası enflasyon muhasebesine karşı mı?" gibi soruların yanıtlarının da içinde yer alacağı "Enflasyon Muhasebesi Raporu"nun yarın saat 10:30'da The Marmara Oteli'nde düzenlenecek bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacağı kaydedildi.

Açıklamada, "Enflasyon muhasebesi konusunda bilinmeyenler ve yanlış bilinenler ile enflasyon muhasebesinin uygulamaya geçmesiyle ilgili öneriler, İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan ve Komisyon Başkanı Prof. Dr. Nuri Uman tarafından ayrıntılarıyla kamuoyuna açıklanacak" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler