HABER

İSO'dan sanayi kongresi

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Sanayi Odası (İSO), 50. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde planladığı "Sürdürülebilir Rekabet Gücü" temalı Sanayi Kongresi yarın başlıyor. 10-11 Aralık tarihlerinde Cevahir Kongre Merkezi'nde düzenlenecek kongreye Harvard Üniversitesi Uluslararası İktisat Profesörü Dani Rodrik'in de konuşmacı olarak katılacak. Kongre ile sanayiinin gelişiminde en önemli unsur olarak öne çıkan istikrarlı ve bütünleştirici strateji ve politikaların benimsenmesine ışık tutması amaçlanıyor.

Sanayici, üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile kamu temsilcilerini bir araya getirecek kongrede,yerel ve küresel konjonktür çerçevesinde sanayi önündeki fırsatlar ve tehditler tüm yönleriyle ele alınarak irdelenecek. İSO'nun, Türkiye'nin rekabet gücü konusunda tüm sektörleri kapsayan Türk İmalat Sanayisinin Rekabet Gücü Analizi çalışması ile MCKinsey Global Institute ve McKinsey & Company İstanbul Ofisi'nin Türkiye için ortaklaşa gerçekleştirdiği Türkiye'nin Ekonomik Büyümesinin Önündeki Engellerin Kaldırılması konulu projesinden derlenen sanayiye ilişkin bölümler de sunulacak.

İSO, Akkök Şirketler Grubu, Arçelik A.Ş., Kale Grubu ve Ülker Gıda A.Ş. ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 50. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde ayrıca, Türk sanayisinin yıllar içindeki gelişimini, bu sürece tanıklık edenlerin katkıları ve zengin bir arşiv çalışması ile anlatan Bir Uygarlık Öyküsü: Sanayi isimli belgesel ve benzer içerikli İstanbul Sanayi Odası'nın 50. Yılında Türk Sanayi adlı bir kitap çalışması da yürütüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön