HABER

İspanya'da aşırı yağış ve fırtına uyarısı

MADRİD (İHA) - İspanya Sivil Savunma Örgütü ve Acil Servisi'nden, ülkenin 6 eyaletinde meydana gelmesi beklenen aşırı yağışlar ve fırtınalar ile ilgili önlem alınması konusunda tedbirli ve hazırlıklı olma uyarısı geldi.

Fırtınaların beklendiği eyaletler, ülkenin kuzeyinde bulunan Asturias, Bask bölgesi, Cantabria ve Navara olurken, aşırı yağışların beklendiği eyaletler ise Castilla la Mancha ve Madrid. Bu hafta ülkeyi etkisi altına alması beklenen şiddetli yağışlar ve fırtınalar için eyalet yerel yönetimleri ve merkezi yönetim bir dizi önlem aldı.

Özellikle kıyı şeridindeki bölgeler, denizden gelecek şiddetli fırtına ve dalgaların tehdidi altınca olacak. Ayrıca yetkililer su baskınları ve yoğun trafik konusunda uyarılarda bulundu.

Öte yandan son birkaç yıldır, su rezervlerinde büyük azalma ve sıkıntı yaşayan Madrid'te başlayan yağışlarla bu konudaki sıkıntısının azalması bekleniyor. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Madrid'e önümüzdeki 12 saat içerisinde metre kareye 80 litre su düşmesi ön görülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön