İspanyolların gözü Uğur Boral'da!

Dünyanın en iyi sağ beki 28 milyon Euro'luk Alves'i perişan eden Uğur için Athletico Madrid ve Sevilla 5 milyon Euro'yu gözden çıkardı.
F.BAHÇE'NİN tarihi Sevilla zaferinde büyük rol oynayan Uğur Boral, İspanya'nın gündemine oturdu ve Sevilla ve Atletico Madrid'in transfer listesine girdi. 2 maçta da sergilediği inanılmaz futbolla Dünyanın en iyi sağ beki Dani Alves'i bitiren Uğur için İspanyol ekiplerinden Sevilla ile A.Madrid'in transfer yoklamasına girdiği ve menajerleri devreye soktuğu öğrenildi. Hem Kadıköy'de, hem de Sevilla'da Alves'e çimleri yolduran, Brezilyalı oyuncuyu yerlere yatıran Uğur için iki kulübün 5 milyon Euro'luk bonservisi de gözden çıkardığı belirtildi. İlk maçta Sevilla tarafından beğenilen Uğur, rövanşta ise İspanyollar'ı büyüledi ve Atletico Madrid tarafından da izlenmeye alındı.

2011'E KADAR İMZA

TÜM Avrupa ise 120 dakika sonunda Alves'in aciz duruma düşüp yaptığı hileleri gördü. Bilindiği gibi Alves için sezon başında Chelsea, eski hocası Mourinho'nun ısrarı sonrasında 28 milyon Euro teklif etmiş ancak Sevilla bu öneriyi geri çevirmişti. Şimdi ise Alves değer kaybederken Uğur Boral, Şampiyonlar Ligi'nin yükselen değeri oldu. 2006 yazında sözleşmesi biter bitmez F.Bahçe'nin yolunu tutan ve bedavaya gittiği için G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav tarafından 'Erken gitti. Bekle dedim dinlemedi. Fener'de 5 maç oynayamaz' diye eleştirilen Uğur, eski başkanını da pişman etti. G.Birliği'nin elinden bu oyuncuyu alan Aziz Yıldırım ise 1 Nisan 1982 doğumlu Uğur'a tam 5 yıllık (2011'e dek) imza attırdı.

YILLIĞI 800 BİN $

F.BAHÇE'DE yıllık 800 bin dolar alan, bir süre Vederson'un yedeğinde bekleyen ve CSKA maçıyla yeniden doğan Uğur Boral'ın yıldızının ise Euro 2008 finallerinde iyice parlaması bekleniyor. Sevilla'lı Capel'i de formuyla gölgede bırakan Uğur ise bu başarısının sırrını Carlos'a bağlıyor. Genç oyuncu, "Roberto'dan çok şey öğreniyorum. Dani Alves'in üzerine ısrarla gitmemi istemişti. Onu dinledim ve başardım" dedi. İşin özetinde ise Sevilla, Roberto Carlos'tan çok korkuyordu ancak onların başına 'Roberto Boral' bela oldu.