İSPARK değnekçileri yeniden ortaya çıktı

İstanbul'da İSPARK'a ait bazı otoparklarda mesai saatleri dışında vatandaşlardan otopark parası talep eden değnekçiler yeniden ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi (İSPARK)'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden kişiler tekrar ortaya çıktı.

Özellikle restoran, deniz kenarı ve eğlence mekanları gibi kalabalık yerlerin yakınındaki İSPARK otoparkları işgal eden değnekçiler sürücülerden para talep ediyor. Hafta sonu çekilen görüntülerde Taksim Tarlabaşı Bulvarı'ndaki değnekçi 'Fiş kesiyor musun?' sorusu üzerine, “Fiş yok. Biz de burada çorbadayız, ekmekteyiz. 10 lira ver yeter" şeklinde cevap verdi.

Kimi değnekçiler ise görüntülendiğini anladığı sırada kaçmaya başladı. Değnekçilerin görüntülerde sürücülere, “Kafana göre ne versen yeter, gündüz İSPARK bakıyor akşam biz bakıyoruz, aracınız burada güvende, çizilmez" gibi ifadeler kullanıyor. Bağdat Caddesi, Bakırköy ve Karaköy'deki otoparkların da değnekçiler tarafından işgal edildiği görüldü.

108 LİRA CEZAYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Geçtiğimiz aylarda olayın haberleştirilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri günler süren operasyonlarla çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan değnekçilere, Kabahatler Kanunu'na göre 108'er lira ceza kesildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
108 lira nedir yaa allah askına iyi 108 lira ile kurtulunuyorsa bizde o işi yapalım
İstanbul kimlere kaldı...
Trajikomik şeyler yaşıyoruz. Bu adamların binlerce lira ceza ve üzerine hapis yatması gerekir. Yoksa bu işin önü alınamaz. Böyle bir rezalet olamaz. 3 kuruş ceza ödeyip adam yine haydutluğa devam ediyor. Hukuk olan bir ülkede böyle saçma adalet kuralları olmamalı.
Bu ülkenin emniyeti, polisi yok mu ? kamuya ait alanları kim koruyacak ?
@r.etkar maalesef bu ülkenin polisi kamu oyu önünde aşağılandı, tokat yedi ve bu millette buna çanak tuttu oh olsun iyi oldu dedi.Suçu ve suçluyu konuşmak yerine bu ülkede polisi konuşup polisi yargıladık.Polis tutsa bi temiz dayak atsa bunlar olmaz ama 30 sn video çekip polisi yargılamak herkesin kolayına geliyor poliste ev geçindiriyor artık umursamıyor, haklı olarak banane kim ne yaparsa yapsın ben ayın 15 ine bakarım diyor.
@samet_mert_1992 ver yetkiyi gör etkiyi polisi alın jandarmayı verin fransız jandarması gibi şehir içi asayiş emniyet jandarmada olsun görün bakiyim değnekçi yankesici falan kalıyormu
@samet_mert_1992 var kardesim bu ulkebin polisi askeri suriyeli kardesleriyle ilgileniyor hirsizlar araba soyarken cama cikan sahibine silah cekiyor gir iceri lan diyor. Amma velakin bu suriyeliler kendi baslarini yiyecek
MADEM ÖYLE İSPARK GECE DE ÇALIŞŞIN %50 İNDİRİMLİ TARİFE UYGULANSIN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler