HABER

Isparta Valisi: Askerler kaybolmadı

Isparta Valisi: Askerler kaybolmadı

Isparta Valisi Şemsettin Uzun, Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkez Komutanlığı'na bağlı bir grup askerin kaybolması ile ilgili olarak İHA'ya açıklamada bulundu. Vali Uzun, "Askerlerimiz kaybolmamıştır. Grup halinde yürürlerken daha sonra şehit olan üsteğmenimizin rahatsızlanmasıyla güvenli bir yerde beklemişlerdir" dedi.

Isparta Valisi Şemsettin Uzun, Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkez Komutanlığı'na bağlı bir grup askerin eğitim nedeniyle çıktıkları Davraz Dağı'nda bir üsteğmenin şehit olmasına ilişkin açıklamada bulundu. Uzun açıklamasında, askerlerin Davraz Dağı'nda kaybolmadığını, grup halinde yürürlerken üsteğmen Emre Ercan'ın rahatsızlanması ile yanında birkaç askerin kalması suretiyle gruptan geri kalarak güvenli bir yerde beklediklerini söyledi.

Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkez Komutanlığı'nın, rahatsızlanıp bekleyen üsteğmen ve beraberindeki askerlerin istikamet yerini zaten bildiklerini, ancak yoğun sis ve kar nedeni ile müdahale anlamında zorlandıklarını ifade eden Vali Uzun, üsteğmen ve beraberindeki askerlerde bulunan GPS cihazı ve telefonların da bulunan alanda çekmemeleri nedeniyle, havadan destek veren helikopterinde çalışmalarda güçlük çektiğini kaydetti.

Şehit olan üsteğmen Emre Ercan'ın, Elazığ ilinin Kovancı ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğunu ifade eden Vali Uzun, üsteğmenin otopsisinin halen daha devam ettiğini söyledi. Üsteğmen Emre Ercan'ın cenazesinin yarın ailesine teslim edileceği öğrenildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön