İsrail'den Türkiye'yi kızdıracak hamle! Kriz tırmanıyor

İsrail basını, İsrail parlamentosu Knesset'in Türkiye ile yaşanan gerilimin ardından sözde Ermeni soykırımının tanınmasını öngören yasa tasarısını gündeme almaya hazırlandığını duyurdu.

İsrail'den Türkiye'yi kızdıracak hamle! Kriz tırmanıyor

Ankara-Tel Aviv hattında büyük bir gerilime sebep olan bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’i eleştirmiş ve yanıt İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan gelmişti.

Bu gerilimle birlikte iki ülke arasındaki ilişki büyükelçilerin ülkelerine gönderilmesiyle dip noktaya inmişti.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Bugün ise İsrail Parlamentosu Knesset’te şok edici bir gelişme yaşandı. İsrailli vekiller, sözde Ermeni soykırımını tanımak için Netanyahu’ya çağrıda bulundu. İsrail basınında yer alan haberlere göre Zionist Union’ın vekili Itzik Smuly ve Likud’un veili Amir Ohana’nın çağrısıyla birlikte Knesset harekete geçti.

GEÇEN SENE REDDEDİLMİŞTİ

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’ta yer alan habere göre vekiller, İsrail’in sözde Ermeni soykırımını tanıyan 30’uncu ülke olması için çağrıda bulundu. Vekillerden Ohana, “Ermenilere yapılan korkunç haksızları resmi olarak tanımanın zamanı geldi. Adalet için hiçbir zaman geç değildir” dedi.Geçtiğimiz Şubat ayında İsrailli siyasetçiler sözde Ermeni soykırımının tanınmasını gündeme getirmiş, bu tasarı reddedilmişti. İsrail’den Ağustos ayına kadar benzer bir tasarı sunulmasının önüne geçiliyor.

SON KARAR NETANYAHU'DA

Jerusalem Post’un diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberde bu gelişmenin incelendiği ve son kararın Netanyahu’da olacağı ifade edildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
120 ülke tanısa ne dost belli düşman belli ha ermenistanmı emin olun biz katliam yapmış olsak ermeni diye bişey kalmazdı aklınızda bulunsun
Bir çerkez olarak dedelerimi zulümden kurtaran bir millete soykırım yaftası yapıştıranlardan nefret ediyorum. ama ne yazıkki bu topraklarda vatandaş kimliği ile yaşayıp bu yaftayı yapıştıranları gördükçe dışardakilerden nefret ettiğim kadar içerdekiler yüzünden de üzülüyorum. Ekmek yediği kaba sıçanlar bizden değildir. Dışardakilerin türklere kızgınlıklarının sebebi halkları minyatür gibi birleştirerek devlet gibi eserler meydana getirme becerileridir. Soykırıma meyilli olsalardı bu topraklar bu kadar dille kültürle örf ve adetle etnik çeşitlilikle zengin olmazdı.
Tanıyın ulan! sizede gelir birgün Arap dunyası araplar tarafından yönetilir ozamanda sizi ölü denizi bekler!
Allahın laneti ve gazabı üzerinize olsun
Ali imran suresi 185. ayet: Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam ve verilecektir.
Cenâb-ı Hak buyuruyor: “(Resûlüm!) Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrâhim, 42) • Zalimler için yaşasın cehennem
bizim tarihimiz belli pislik israit ne tanirsan tanı sonun yok olmak bundan kacamassin küçük şeytann.
boşuna lanetlenmiş ırk demiyor dünya bu pisliklere..
köpegin duası kabul olsa gökten kemik yağardı israil sana köpek bile diyemiyorum siz lağımdaki bok yiyen pisliksiniz
Diğer Haberler