HABER

İsrail gazetesinden Türkiye iddiası!

İsrail, yaşanan krize rağmen Türkiye'ye silah satışının hiçbir zaman durmadığını açıkladı.

İsrail gazetesinden Türkiye iddiası!

Haaretz’in haberine göre, İsrail Savunma Bakanlığı Yabancı Savunma Yardım ve İhracat Dairesi (SIBAT) Başkanı Tuğgeneral Shemaya Avieli, Türkiye, Vietnam, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerin silah pazarları olarak “gelişmekte olan ülke” statüsünde olduklarını belirttikten sonra, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan siyasi krize değinerek, “Türkiye’ye yapılan silah ihracatı hiçbir zaman durmadığı gibi, İsrail devletinin çıkarları korunarak devam etmektedir.

Geçmiş yıllardaki ilişkilerin aynen devam etmediği doğrudur. Ancak rakamlara bakılırsa Türkiye’ye yapılan silah ihracatı hiçbir zaman sıfır olmamıştır” dedi.
Türkiye’ye silah ihracının büyük bir bölümünün halen devam etmekte olan ve eski kontratlar çerçevesinde yapıldığını belirten SIBA Başkanı, “Ancak Türkiye’den yeni alışveriş talepleri de var, biz de bunları inceliyoruz” diye konuştu.

Silah ihracatında dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan ve geçen yıl 7.4 milyar dolarlık ihracat yapan İsrail’in en büyük ihracat kalemini casus uçaklar oluşturuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
doğru mu boşbakanımmm?
senın gıbı boşkafaları duzeltmek ıcın geldı hepınızıde duzeltecek
SEN UYUMAYA DEVAM ET BOŞ KAFANI YORMA BOŞ İŞLERLE...:)
11 yıldır apoya köpeklik değil,türk milliyetçiliğini ayak altına almak değil,faiz lobisini 11 yıldır bilipte ellemeden algülüm ver gülüm çalışmak değil,müslüman coğrafyasında kan akıtırken dış güçler karıştırırken zulüm ile abad olunmaz kaddafi yalanı ile dış güçlerin oyununu maskelemek değil.ÜRETECEKTİN 11 YILDIR LENNN HİKAYE ANLATMA DURMADAN CIRCIRR NE ÜRETTİN NE İCAT ETTİRDİN.YANDAŞLARININ ALAYINI MÜTAYİT YAPMA DIŞINDA HERYERİ EV YAPMA DIŞINDA HERTARAFI İLAÇ OLAN TAVUK DİYE KANSER YAPICI TAVUK ÇİFLİĞİ KURMA DIŞINDA NE YAPTIK BUYURUN ANLATIN.NEYİ ÜRETİP İCAT ETTİK SATIYORUZ TÜRK OLARAK SÖYLE
Cumhurtiyet Tarihine Bir bakta Son 10 yılı katmadan Neler üretmişiz Neler üretim Aşamasında Gör Artık Kör herif Helikopterinden insansız hava aracına otomobilinde uçak savarına milli tankına milli uyduya Yakında kurulucak Uzay ussune Borumu sandınız?
Ne oldu '' One minute.?
sen daha iyisini yapıp üretene kadar almak zorundasın yarın savaş olduğunda 1945 yapımı silahları kullanacak halin yok ya.
Geri Dön