İsrail o bölge için harekete geçti! ABD'den bakın ne istediler

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile bir araya geldi. Görüşmede Başbakan Netanyahu, Suriye'nin de hak iddia ettiği, tartışmalı Golan Tepeleri'ndeki hakimiyetini ABD’nin tanımasını istedi.

İsrail o bölge için harekete geçti! ABD'den bakın ne istediler

İsrail’e resmi temaslar için gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen ikili açıklamalarda bulundu. Netanyahu, İsrail’in Golan Tepeleri'ndeki hakimiyetini ABD’nin tanımasını istedi.

Netanyahu, ABD’nin İsrail’i Birleşmiş Milletlerde her zaman desteklediğini hatırlatarak, İsrail’in en büyük müttefiki olduğunu söyledi. Netanyahu, “Bizim için önemli olan, en büyük dostumuz ve en büyük müttefikimiz ABD’nin desteğini aldığımızı bilmemizdir” dedi.

Bolton, yaptığı konuşmada, ABD’nin müttefiklerinin savunması sağlanarak, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekileceğini açıkladı. Bolton ayrıca, ABD Başkanı Trump ile Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilme konusunu tekrar görüşeceklerini belirtti. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bildik bileli Golan Tepeleri İsrailin işgalinde... Kendi Ülkesinin İnsanlarına Bpmbalar yağdıran ; 15Milyon İnsanı Evinden, BirMilyon İnsanı Canından eden Kahraman (!)Esed , şimdiye kadar bu işe neden el atmamış..
rabbim lütfuna sual olunmaz,yok et şu israili lütfen
Golon Tepeleri Suriye'nin iken Filistinlierin diye başlık atılması çok absürt.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler