İsrail operasyonları sürüyor: 14 ölü

GAZZE (İHA) - İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik hava operasyonlarında sabah saatlerinden bu yana 14 kişinin öldüğü, 32 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Acil Durum ve Ambülans Hizmetleri Başkanı Muaviye Hassaneyn, bölgenin doğusundaki Cebeliye'de ölenler arasında 3 çocuğun da bulunduğunu açıkladı. Hasseneyn, ölümlerin İsrail ordusunun hava ve yerden fırlattığı roket saldırıları sonrasında meydana geldiğini kaydetti.

Hamas güvenlik birimleri, İsrail helikopterlerinin üç bölgeye saldırı düzenlediğini ardından Cebeliye'de kısa süreli bir kara operasyonu yaptığını bildirdi. Kaynaklar kara operasyonunda, saldırı helikopterlerinin desteğinde çok sayıda tank ve zırhlı aracın yer aldığını söyledi.

Hassaneyn, İsrail uçakları ve tanklarının Cebeliye'de sivillerin oturduğu yerleşim birimlerine ateş açtığını belirterek, yoğun ateş nedeniyle ambülansların bölgeye gidemediğini belirtti.
İsrail ordusunun başlattığı operasyonlarda Çarşamba gününden bu yana 48 Filistinli hayatını kaybetti, 145 kişi de yaralandı.