İsrail, Refah'ta füze saldırısı düzenledi

Kudüs - AA- İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzey bölgelerindeki operasyonu devam ederken, İsrail bölgenin güneyindeki Refah'ta, Hamas'a ait bir polis karakolu ile yanındaki camiye füze saldırısı düzenledi.

Saldırıda en az 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı belirtilirken, yaklaşık 24 saate yaklaşan operasyonda ölenlerin sayısı 61'e yükseldi. Edinilen bilgiye göre, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ve Gazze kentinin bazı bölümleriyle sınırlı kalan kara operasyonu, ilk kez bölgenin güneyine de taştı. Çoğu füze saldırılarında ve
bombardımanlarla ölen Filistinlilerin yarısını aralarında çocuklar ve kadınların da bulunduğu siviller oluşturuyor. Yaralananların sayısı da 200 dolayında.
Öte yandan, Gazze'deki BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı faaliyetlerinin sorumlusu John Ding, uluslararası topluma saldırıların durdurulması için harekete geçmeleri çağrısında bulundu. Öte yandan, savunma ile ilgili kuruluşların üst düzey yöneticileri ile birlikte Gazze'deki operasyonu değerlendiren bir toplantı yapan İsrail
Savunma Bakanı Ehud Barak, yaptığı açıklamada, "Gazze'de sivillerin ölmesinden biz de memnun değiliz" derken, "bundan İsrail'e roket saldırılarında bulunan Hamas ve diğerleri sorumludur ve bunun bedelini ödeyecekler" diye konuştu.