İsrail Sina Yarımadası'nı vurdu

İsrail'in Mısır'ın Sina Yarımadası'na yönelik düzenlediği hava saldırısında 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

İsrail Sina Yarımadası'nı vurdu

Kahire -Mısırlı yetkililer, İsrail insansız araçlarınca Sina Yarımadası'na düzenlenen saldırıda 5 kişinin öldürüldüğünü belirtti. Ölenlerin "cihatçı İslamcı" gruplara mensup militanlar olduğunu bildiren yetkililer, saldırıda gruba ait bir füze rampasının da vurulduğunu açıkladı.Son 3 günde Sina'da bulunan El-Ariş ve Refah kentleri yakınlarında Mısır ordusu ile İsrail Hava Kuvvetlerinin düzenlediği ortak saldırılarda 33 militanın öldürülürken silahlı gruplarla Mısır ordusu arasında çıkan çatışmalarda ise 16 Mısır askeri hayatını kaybettiMısır ordusu, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevinden uzaklaştırıldığı 3 Temmuz'dan bu yana Sina Yarımadası'nda helikopter destekli operasyonlar yürütüyor.Sina bölgesindeki militanların 70 kilometre menzilli füzelere sahip olduğu ve İsrail'in Eilat Havalimanı'na saldırabileceğini iddia eden İsrail yönetimi, dün akşam Eilat Havaalanı'nı, güvenlik gerekçesiyle 2 saat süre ile kapatmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Darbecilerle israil elele... Bizim çapulcular da israilden destek alıyor...
vallah kusura bakma siz dinciler israille kol kola gezersiniz biz çapulcuların öyle sorunu yok biz haksızlığa uğrıyanların yanındayız akp yandaşlarıda kömür ve makarna peşindeler çapulculara bir sorun kim kömür almış biz biliriz sizin yallakalığınızı boşuna nefefes tüketme
Boş laf ediyorsun, kimin israille el ele olduğu belli, Suriyey esaldıran İsrail, Türkiye kimi destekliyor, yav bir insan biraz araştırır da konuşur be kardeşim
Sayın AKPli vatandaşlar, bilmek isterim , Başbakanınız İsrAille son derece iyi ilişkiler içerisiinde. Türkiye de İsrail de ABD'nin güdümünde. Müttefiğiniz olarak İsrail'i destekliyor musunuz , yoksa kınıyor musunuz? Kınıyorsanız , bu müttefikliğe ihanet değil midir?
senın beynınde muhtemelen tumor var. yoksa bu kadar gerızekalı olamazdın
İsrail Gerekli gördüğünde elini kolunu sallaya sallaya Suriye topraklarındaki kendisi için tehlike arzeden hedefleri vuruyor, Golan Tepelerini ilhak ediyor, yine aynı şekilde Mısırı vuruyor ve bu ülkeler İsraille değilde Türkiyeyle uğraşıyor, ulan pezevenk yezitler birlik olunda israili vurunsana, ama siz İsraile köpeklik yapacağız diye kendi halkınızı katletmekle meşgulsunuz, Mısırın başında MURSİ olsaydı İsrail sinayı vurabilirmiydi veya Esat denilen Yezit Suriyede olmasa idi İsrail canı istedikce Suriyeyi vurabilirmiydi, kimki Esatı ve SİSİ Darbesini destekliyorsa israil köpeğidir,
mursi taraftarlarıymış israil in geberttikleri:DDDDDDDDDDDD murside abd nin karısı oldugu için üzülmeye degmez orda geberen ülkesine ihanet eden hainler.
israil sana da, seninle işbirliği yapanlara yazıklr olsun.
zalim israil az kaldı sonun gelecek ALLAH ın izniyle
Bu nasıl rahatlık böyle?1948'de kurul kafana göre orayı burayı bombala...Lanet olsun.
Tam Bayram hediyesi. Durur mu , tam fırsatı...!!!
''...ve taş dile gelecek Ey Müslüman arkamda yahudi var gel onu öldür...'' Okuyan bilir yahudilerinin sonunu.
taş değil ağaç o
6-7 yıl irana ambargolar uguladık israile karşı suriyeyi destekliyor diye peki bu akp nedne bugune dek bir ambargo uygulamıyor geciken ihaleleri dahi bekliyor.ama sözde suriye halkı için dünyayı mekik dokudu ama miyanmar için oralı degil.israil istediginde istedigini vuruyor yanına kar kalıyor.
MISIRDA DARBECİLER İSRAİL İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE.ALLAH[CC.] MÜSLÜMANLARIN YARDIMCISI OLSUN.
bir gün gelecek israil diye bir yer kalmayaca. amerikanın karakolu. amerikada kendi derdine duşeş-cek
Bölgede etkin bir devletiz diyen şarlolara duyurulur...
Ya millet için ha darbeci ha Mürsi ha La mubarak ne farkederki? Mubarak zamanında israil istediği zaman Mısır toprakları içerisinde her kimseyi vurabliyordu hemde mısırın emniyet teşkilatı ve askeriyle işbirliği yaparak, Aynı metod La mübaraktan sonraki Mürsi zamanında sürdürüldü şimdi aynı metod gine askeri darbecilerle sürdürüyorlar. durum böyle iken ne fark ediyor ha mürsi ha darbeci ha alo ha cello ha memo ha aho? demeki hükümet, reis meis farketmiyor sistem ABD ve siyonistlerin kontrolundadır! aynı durum çoğu müslüman ülkelerindedir. türkiye dahil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kendilerine göre sekil veriyorlar
Diğer Haberler