HABER

"İsrail, toprak aldı"

BEYTÜLLAHİM (İHA) - Beytüllahim Belediye Başkanı Hanna Nasser, İsrail'i yeniden yapılan işgaller sırasında Batı Şeria bölgesinden kendi topraklarına yüzlerce hektar toprak katmakla suçladı.

İsrail'in Beytüllahim'e yaptığı yeni işgal sırasında amacın militan kovalamaktan çok kendi topraklarına toprak katmak olduğunu söyleyen Nasser, Beytüllahim bölgesindeki Gilo'da yaşayan Yahudilerin bulunduğu 2 bin 700 dönüm araziyi kendi toprakları için istimlak ettiğini açıkladı.

Daha önce de gündeme getirilen Beytüllahim'in bir hatla birbirinden ayrılması olayı Filistinlilerin tepkisi üzerine gündemden çıkarılmıştı.

İsrail, Filistinlilerden kaynaklanan şiddet eylemlerine son vermek amacıyla, İsrail ile Batı Şeria'yı fiziki olarak birbirinden ayıracak bir duvar inşa etmeye başladı. Ancak Filistinliler, duvarın topraklarını çevreleyen ağı daha da daraltacağından ve zorluklar içindeki ekonomileri için ölümcül darbe olacağından kaygılı. Batı Şeria'da yaşayan Yahudi yerleşimcilerse, güvenlik duvarının kendi güvenlikleri için hiçbir yararı olmayacağını söylüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön