İsrail’den hava operasyonu

Lübnan'dan fırlatılan roketlere karşılık veren İsrail ordusu, Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki bir hedefi vurdu.

İsrail’den hava operasyonu

İsrail, 2006 yılında Lübnan'da Hizbullah'a karşı giriştiği savaştan yıllar sonra ilk kez bu bölgedeki hedeflere karşı havadan operasyon düzenledi.

Lübnan topraklarından Perşembe günü İsrail'e fırlatılan roketlere sert karşılık veren İsrail ordusu, Beyrut'un güneyindeki bir hedefi vurdu. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, roket saldırılarına karşılık olarak Beyrut ile Sayda kentleri arasında kalan bölgede "bir terör kampının” vurulduğunu açıkladı. Ordu sözcüsü, "İsrail, Lübnan topraklarından gelecek terör saldırılarına asla müsamaha göstermeyecektir” açıklamasını yaptı.

Lübnan topraklarından düzenlenen roket saldırısını, Abdullah Azzam Tugayları adlı radikal örgüt üstlenmişti. El Kaide ile bağlantılı olduğu belirtilen örgüt, 2009 ve 2011 yıllarında da İsrail'i hedef alan roket saldırıları düzenlemişti. Abdullah Azzam Tugayları, 2012 yılında ABD tarafından terör örgütleri listesine dahil edilmişti.

© Deutsche Welle Türkçe

DW/AP/dpa, AŞ/EC

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler