HABER

İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlalleri

- İsrail askerleri, Batı Şeria'da şiddet olaylarına karıştıkları iddiasıyla 8 Filistinliyi gözaltına aldı - Ramallah ve Kudüs'te iki üniversiteye baskın düzenleyen askerler, Hamas'ın 30'uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle hazırlanan afiş ve pankartlara el koydu

KUDÜS (AA) - İsrail askerlerinin Batı Şeria'da 8 Filistinliyi gözaltına aldığı, Ramallah ve Kudüs'teki iki üniversiteye de baskın düzenlediği bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'da şiddet olaylarına karıştıkları iddia edilen 8 Filistinlinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, İsrail askerlerinin ayrıca Doğu Kudüs'ün Ebu Dis beldesindeki Kudüs Üniversitesi ile Ramallah'taki Birzeit Üniversitesi ve "kışkırtıcı" yayımlar basan bir matbaa ile bunların dağıtımını yapan bir internet sitesine baskın düzenlediği belirtildi.

Filistinli kaynaklar da İsrail güçlerinin iki üniversiteye zorla girerek arama yaptığını doğrulayarak, baskında Hamas'ın 30'uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle hazırlanan afiş ve pankartlara el konulduğunu aktardı.

(AA)

Geri Dön