HABER

İsrail'in saldırısına kınama

DUBAI (İHA) - Avrupa Birliği ve insan hakları kuruluşlarından sonra başta Ürdün olmak üzere tüm Körfez ülkelerinin, İsrail'in Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği ve 10 Filistinli'nin ölümüne neden olan saldırıları kınadığı bildirildi.

Körfez ülkelerinde yayınlanan El-Watan, El-Madina, El-Raya El-Bayan, El-Khaleej gibi gazeteler masum sivillere karşı haddinden fazla güç kullanıldığını yazarken, Ürdün hükümeti bu tür saldırıları şiddetle kınadıklarını ifade etti ve bu derin trajik olayların hiçbir şeye yaramayacağını, aksine daha fazla nefret ve daha fazla teröre yol açacağını kaydetti.

Helikopterlerle desteklenen 40 İsrail tankı ve zırhlı aracı, önceki gün Gazze Şeridi'nin iç kesimlerinde bulunan Bureij Mülteci Kampı'na saldırı düzenledi ve saldırılarda 10 Filistinli öldürüldü. Öldürülenlerin ikisini, BM Filistin Mültecilerine Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) mensup 2 kişi oluşturuyor.
Son yaşanan olayla, 26 ay önce başlayan Filistin intifadasından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 732'ye yükseldi. Bu rakamın 2 bin 4'ünü Filistinliler, 678'ini İsrailliler, geri kalan kısmını ise yabancılar oluşturuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön