HABER

İsrailli bir grup haham Abbas ile görüştü

Kudüs (AA) - İsrailli bir grup haham, kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in serbest bırakılması için Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve bazı Müslüman dini liderlerle bir araya geldi.

İsrail'in Kanal 2 televizyonunun haberine göre, Ramallah'ta yapılan görüşmeye katılanlardan İşçi partili haham milletvekili Michael Melchior, Filistin lideri Abbas'ın İsrail'le barış anlaşmasını imzalayan başkan olmak istediğini söyledi.

Melchior, Abbas'ın, kendisini ziyaret eden heyete, Şalit'in serbest bırakılmasının zorunlu olduğunu ifade ettiğini belirtti.

Abbas'ın "Şalit'in tutsaklık hali devam ettiği sürece, barışa doğru bir gelişme olmayacağını anladığı"nı ifade eden Melchior, "Ne yazık ki, ikimizin de bildiği gibi, sorunun çözümü, Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı'nın elinde değil" diye konuştu.

25 haziranda kaçırılan İsrailli Onbaşı Gilad Şalit'in serbest bırakılmasıyla ilgili görüşmeler, bu akşam Mısır'ın başkenti Kahire'de yeniden başlıyor.

Filistin hükümeti sözcüsü Gazi Hamid de İsrail'in tutuklu değişimiyle ilgili ilkelerde mutabık olduğunu, ancak kendilerinin, serbest bırakılacak Filistinli tutukluların isimlerini belirlemek için daha fazla zamana ihtiyaçları bulunduğunu ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön