HABER

İstanbul Adliyesi'nde arbede

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Adliyesi'nde görülen bir "gasp" davasının tarafları arasında arbede yaşandı. Davanın tutuksuz sanığı elindeki bıçakla polisi uzun süre uğraştırırken, kadınlar da saç saça, baş başa birbirine girdi.

Fatih'teki evine gelen komşuları E.Ç. ve N.G'nin, kendisini çırılçıplak soyduktan sonra gasp ettiği gerekçesiyle, E.T. tarafından açılan davaya İstanbul Adliyesi'nde devam edildi. Tutuklu yargılanan N.G., güvenlik önlemleri altında adliye salonuna alınırken, bina önünde bekleyen taraflar arasında sözlü tartışma başladı. Yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada, davanın tutuksuz sanığı E.Ç, karşı gruba sinirlenerek adliye önünde bıçak çekti. Kadınların da araya girmesiyle İstanbul Adliyesi'nin önü bir anda karıştı. Birbirlerine tekme tokat saldıran tarafları ayırmaya çalışan polis ekipleri uzun süre zorlandı. Ekipler, elinde bıçakla gruba saldırmaya çalışan E.Ç'yi güçlükle etkisiz hale getirdi. E.Ç'nin elindeki bıçak, vatandaşların da yardımıyla alındı. Arbede sırasında mağdur E.T. baygınlık geçirdi.
Gerginliğin sona ermesinin ardından her iki taraf da duruşma salonuna alındı. Tarafların kavgası, adliye koridorunda da devam etti. Duruşmanın ardından polis kontrolünde adliyeden çıkan taraflar, ikinci kez birbirine girdi. Sinirlerine hakim olamayan tutuksuz sanık E.Ç, mağdur E.T.'nin kızkardeşine tekme attı. Kadınların da araya girmesiye adliye önünde tekrar arbede yaşandı. Olaya müdahale eden polis ekipleri, 5 kişiyi gözaltına aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön