İstanbul Boğazı'nda korona etkisi! Tek tek topladı

Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, İstanbul Boğazı'ndaki kirliliğe dikkat çekti. Dalış sırasında plastik atık kirliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan Şahika Ercümen, denizde koronavirüs sürecinin etkilerine de rastladı. Maske, eldiven ve dezenfektanlarla karşılaşan Ercümen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından Sudaki Yaşam Savunucusu ilan edilmişti.

BM Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği, dünyayı ve insanlığı etkileyen önemli konu başlıklarında bireyleri ve kurumları eyleme teşvik etmek amacıyla 17 maddeden oluşan "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları"nın savunuculuğunu üstlenmeleri için toplumda başarılarıyla öne çıkan isimlerle iş birliğini sürdürüyor.

Bu kapsamda, "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları"nın 14'üncüsü olan "Sudaki Yaşam" maddesinin savunuculuğuna sporculuk kariyerindeki başarılarının yanı sıra çevre kirliliği, plastik kullanımı ve küresel sıcaklık artışı gibi konulara dikkati çekmek için Salda Gölü'nden Antarktika'ya kadar birçok yerde dalış yapmış olan Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen atandı.

Ercümen, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle İstanbul Boğazı'ndaki yaşamı ve kirliliği gözlemlemek için ilk dalışını gerçekleştirdi.

NESLİ TEHLİKE ALTINDA OLAN CANLILARIN KORUNMASI AMAÇLANIYOR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sadece deniz değil her yeri kirletiyorlar. Elindekini çöpe atma alışkanlığı yok. Bankta Çekirdek çitleyip yere atarlar, piknik yapıp çöpünü yere bırakırlar. Nalet olsun. Bu dünyaya en çok zarar veren virüs insandır...
büyük şehirin boğaz temizleme gemileri hiç görünmüyor artık?
işimiz pislik dünyanın doganın tek düşman insanoglu özelliklede pakistan hindistan türkiye başı çekiyor pislikde
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler