İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde üst düzey istifalar devam ediyor! Resmen duyurdular

İBB iştiraklerinde görev yapan Genel Müdürler yaptıkları ortak açıklamayla, 18.07.2019 tarihi ile şirket yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiklerini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde üst düzey istifalar devam ediyor! Resmen duyurdular

İBB İştirakleri'nde görev yapan Genel Müdürler ortak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "İBB İştirakleri Genel Müdürleri olarak kendi irademiz ve isteğimizle 18.07.2019 tarihi itibari ile şirket yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. İBB İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak öncelikle belirtmek isteriz ki, İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra İştirak Şirketleri ile ilgili tüm bilgiler hem Sayın Başkana hem İBB üst yönetimine hem de Başkanlık Danışmanlarına çeşitli sunumlarla (her türlü mali tablo ve faaliyetlere ilişkin bilgi-belge, bilgi notları ve raporlarla) iştirak şirketi yöneticileri ve ilgililer tarafından son derece şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır. Ayrıca İBB İştirak Şirketlerinin tamamında Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı için tüm çalışmalar yapılmış ve çağrılar tamamlanmıştır. Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı kararının alınması sonucu inandığımız misyon ve kendimize saygımız gereği herhangi bir siyasi söyleme mahal vermemek ve bir bahane aracı olmamak için 18.07.2019 tarihi itibari ile İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ederek, yönetim kurullarından iş sözleşmelerimizin feshini talep ettik" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mevcut yönetimin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet adına tüm bilgi ve birikimlerimizi paylaşabileceğimizi özellikle belirtmek isteriz. İBB’deki çalışma hayatımız boyunca bizlere destek olan, bu görevlere layık gören ve güvenen; birlikle çalışmaktan, İstanbul’a hizmet etmekten onur duyduğumuz tüm devlet büyüklerimize, Sayın Başkanlarımıza, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, yöneticiler ve tüm mesai arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunarız" (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Kaçan kurtuluyor mu? İstifaya kadar yaptıkları yanlarına kar mı kalıyor?
@nuribeyli merak etmeyin onlar çaldıysa sizlerde teröristlere sattınız. MHP ve AKP olarak çok şükür şerefimizle kaybettik. Çakma cumhuriyetçilerle teröristlerle kazanacağımız bir seçim bizim için önemi yok. Neyi hak ediyorsanız öyle yönetilirsiniz.
emre hyatımda onlar çaldıysa diye başlayıp daha sonra şerefimizle kaybettik demen kadar ironik bi cümle duymadım
@nuribeyli millet ittifakına terörist diyenler. aptullah öcalan ve kardeşi osman öcalan terörist kardeşlere nasılda utanmadan yalvardılar bizi kurtarın diye. şimdi seçimi kaybedince akıllarını kaçırdılar saga sola saldırıyor akepemhpfetö şeytan üçgeni
@emre_1995_lidek terörist arıyorsan akp genel merkezine git.Bütün ırkçılar ayrımcılar işidçiler fetöcüler orada.
yıllardır milletin malına çökmüşler. mal varlıklarınada el konsun bunların
şu siyaset kadar lanet bişey varmı acaba o gelir kendi yiyicisini yerleştirir bu gelir kendi yiyicisini olan yine halka olur
gelenin yiyici olduğunu nereden biliyorsun? tabi sende haklısın kendin gibi biri gelicek sanıyorsun.
kişi herkesi kendisi gibi sanırmış.
@ismail_buga_1970 he ya diyosunuz ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler