İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 'ayva'lı protesto

İstanbul'da ayva sattığı kamyonetine zabıta tarafından el konulduktan sonra ürünleri çürüyünce kendisine geri verildiğini iddia eden seyyar satıcı, ayvaları İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) binası önüne döktü. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan seyyar satıcı, "Ekrem beyle görüşmek istedim. Defalarca aradım. Randevu randevu randevu... Ne zaman randevu. Her şey bittikten sonra mı görüşme yapılacak? Ben adalet istiyorum" diye konuştu.

Seyyar satıcı Sabri A.'nın iddiasına göre Küçükyalı'da satış yaptığı sırada aracına zabıta tarafından el konuldu. Aracı geri verilmeyen Sabri A.'nın başvurduğu belediye yetkilileri talebe olumlu yanıt vermedi. Dün akşam aranan Sabri A.'ya aracını geri alabileceği söylendi. Aracını teslim alan Sabri A. ayvaların çürüdüğünü görünce Saraçhane'deki İBB binası önüne geldi. Aracındaki ayvaları belediye binasının önüne döken Sabri A. olay yerine gelen polis tarafından uzaklaştırldı. Olayla ilgili tutanak tutulduktan sonra Sabri A.'ya aracını teslim etti.

'BEN ADALET İSTİYORUM'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sabri A. "15 gün önce aracıma Anadolu yakası zabıta ekipleri el koydu. Tutanak tutmadılar. Polis geldi. Biber gazı sıktılar. Beni darp ettiler. Aracıma da hasar verdiler. Dün akşamüstü aldım geri. Malım olduğu gibi çürümüş. Kime başvursam kimseyle görüştürmüyorlar. Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü yaptı. Adalet böyle mi oluyor? Hani her şey çok güzel olacaktı? Böyle mi çok güzel olacak? Zararım 10 binin üzerinde. Ekrem beyle görüşmek istedim. Defalarca aradım. Randevu randevu randevu... Ne zaman randevu. Her şey bittikten sonra mı görüşme yapılacak? Ben adalet istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
şov yapma kardeşim vergisiz ayva satıyorsun vergi ödeyenin hakkını yiyorsun belediyeyemi kızıyorsun
vergi ödeyende ne ödüyor
IBB nin önünde eylem yapmak çok kolay, aynısını sarayın önünde yap da ileri demokrasinin ne olduğunu sana göstersinler !
@mithat_kandemir_1985 o adam ayvaları yola saçmış ya... vericeksin ona yüklü bir ceza görücek anyayı konyayı..... adaletmi istiyor, adaletsizlikmi??? eğer o adama izin verilirse herkes aracının arkasında dükkan açar oh negüzel...
@mithat_kandemir_1985 dur daha büyük başkan biraz daha avrupa turu yapsın her şey çokkkkkkkkk daha güzel olacak ..
@yilmaz_23 @yilmaz_23 bu ne kin be kardeşim. Sen git kinini biz buna hizmet edemeyiz diyen ve de eşi bankamatik memuru çıkan insana yap. Daha bunun gibilerin ipliği pazara çıkacak. Neler olmuş geçmiş 20 yılda ülkede. Bir düşün bence. Ondan sonra karar ver.
adalet Ekrem imamoğlu başkan seçilince mi geldi aklınıza , daha önce neredeydin ? biz bunları kimin yaptırdığını ve kimlerin habere dönüştürdüğünü çok iyi biliyoruz , yemezker kardeşim
Şimdi olayı taa siyasi partilere bağlayan cahiller çıkacaktır.Yorumlara bakın.
eskiden beri oldugu gibi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler