İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

Yüksek öğrenim öğrencilerine verilen bursları sahte belgelerle aldıkları iddia edilen çetenin çökertilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yazılı bir açıklama geldi.

Belediyenin her yıl vermekte olduğu yüksek öğrenim burslarıyla ilgili olarak bu yılki burs başvuru evraklarının Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nce tasnifi esnasında mükerrer belge ve resimlere rastlanılması üzerine durumun Belediye yetkililerince 6 Aralık 2007 tarihinde yazılı ve sözlü olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerine bildirildiğinin belirtildiği açıklamada, "Emniyet birimlerince Müdürlüğümüz arşiv ve kayıtları üzerinde yapılan incelemeye müteakip konu, emniyet yetkilileri tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmiştir. Soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takibinde devam etmektedir" denildi.

Açıklamada ayrıca, bu olayla ilgili olarak gözaltına alınan ya da ifadesi alınan belediye personeli bulunmadığı ifade edildi.

Vatan'da bugün yayınlanan haberde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden sahte belgelerle yaklaşık 5 milyon YTL burs aldıkları öne sürülen, aralarında 1 muhtar, 1 belediye görevlisi ile 1 askeri personelin bulunduğu 40 zanlı gözaltına alındığı ifade ediliyordu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler