HABER

İstanbul Cup unutulmaz spor olayı seçildi

İSTANBUL (İHA) - Dünyanın en prestijli tenis dergisi 'Tennis Magazine' İstanbul Cup'ta ABD'li ünlü tenisçi Venus Williams ile İpek Şenoğlu arasında yapılan kıtalararası maçı 2005'in unutulmaz spor olaylarından biri olarak seçti.

Dünyanın en eski ve en yüksek tirajlı spor dergilerinden biri olan 'Tennis Magazine' 2006 yılının ilk sayısında okurlarına 2005'in unutulmaz spor olaylarının fotoğraflarından oluşan bir ek armağan etti. 2005'in en önemli spor olaylarına yer veren ek yayınlayan 'Tennis Magazine', İstanbul Cup 2005'e tam sayfa ayırdı. Dergide ABD'li ünlü tenisçi Venus Williams ile milli tenisçi İpek Şenoğlu arasında Boğaziçi Köprüsü'nde oynanan kıtalararası maçın fotoğrafına da yer verildi. Venus Williams-İpek Şenoğlu maçının yer aldığı fotoğrafın altında, Avrupa ile Asya arasında oynanan maç ifadesi kullanıldı.

Uluslararası spor basınının en prestijli yayınları arasında yer alan Tennis Magazine, 40 yıldır yayınlanıyor. Derginin son 10 yıldır web üzerinden de yayın yapıyor. Miller Sports Group tarafından ABD'de yayınlanan dergi tüm dünyada tenisseverler tarafından takip ediliyor.

1960'lı yıllarda temeli atılan WTA, 1971'de ilk turnuvasını düzenleyerek, bayan tenisçilerin birliği olarak dünya tenis çevrelerinde kabul gördü. Bugün 32 ülkede 63 turnuva düzenliyor. İstanbul Cup da bu 63 turnuvadan biri. Turnuvanın ilki 2005 yılında düzenlendi. Garanti Koza İnşaat'ın organizasyonunu üstlendiği İstanbul Cup, Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı en önemli iki uluslararası spor organizasyonundan biri. İstanbul Cup, geçen yıl oynanan "Kıtalararası Maç" ile dünya tenis tarihine geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler