HABER

İstanbul’da endişelendiren görüntü! Barajlar alarm veriyor

İstanbul’a içme suyu sağlayan barajlar alarm vermeye devam ediyor. Ömerli barajının kuruyan Emirli bölgesi havadan görüntülendi.

Kurak geçen yaz aylarının ardından beklenen sonbahar yağmurlarının gelmemesi nedeniyle barajlardaki su seviyesi hızla azalıyor. İstanbul’un barajlarındaki doluluk seviyesi son yılların en düşük seviyesine ulaştı.

816a28b7-da4a-434f-90f5-40a18845e26a

Anadolu Yakası’nın önemli içmesu kaynaklarından Ömerli Barajı’nda son 10 yılın en düşük seviyesine ulaşarak yüzde 28 oranına geriledi. Barajın Emirli bölgesi ise tamamen kurudu. Emirli bölgesinin 6 ay önceki durumu ile son halinin görüntüsü içler acısı durumu gözler önüne serdi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sayın İmamoğlu AKŞAMA KADAR sağlık bakanına laf yetiştirceğine gerçekten kendi görevi altındaki sorunları konuşsa bişeyler düzelecek fakat görüldüğü gibi son 2 aydır boş işlerle uğraşıyor..senin görevin bu su sorununu gündeme getirmek;senin görevin yıllar sonra haliçin pis kokusunu düzeltmek..Eyer sağlık bakanı eleştirilcekse (eleştirilmeside doğaldır) bu İMAMOĞLU nun görevi deyildir..MUHALEFET milletvekillerinin görevidir..
Birileri seçim öncesi Istanbul un 40 yıl su sorunu yok diyordu ne oldu şimdi
Düzce'deki barajı yandaşlarına değilde İşini iyi yapan birisine verselerdi Milyar metreküp su gelecekti İstanbul'a Yandaşları barajı doğru dürüst yapamadı Tadilatta baraj şu an 2 sene gecikecek
Aralık ayı geldi hâlâ dışarıda uçuşan sinekler ve haşerat görüyorum arada bir. Sonbahar yağışları yok artık neredeyse Bu gidişle sadece 2 mevsim kalacak yaz ve kış ama kışlarda kurak geçiyor... Gerekli yöneticiler acil çözüm bulmalı istanbul için çünkü doğada çok hızlı değişmler var ...
işimizz bitti.günde 30 kez el yikiyoruz
Geri Dön