HABER

İstanbul'da gece yarısı kafede korkunç olay! Yeni görüntüler ortaya çıktı

İstanbul'da kafede bir kadın silahla vuruldu. Hastaneye kaldırılan kadın hayatını kaybederken olay sonrası kaçan saldırgan Hakan Asilkan polis tarafından yakalandı. Olayla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülerde kadının dakikalarca eli silahlı saldırgana yalvardığı görülüyor. Hakan ve Mihriban'ın arkadaşı Saadet Özcan "Kıskançlık yüzünden olduğunu düşünüyorum. İkisi de birbirinden şüpheleniyordu" dedi.

Olay, gece yarısı İstanbul Kadıköy'de meydana geldi. 63 yaşındaki Mihriban Arduç, kafede Hakan Asilkan tarafından öldürüldü. Hastaneye kaldırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, olay sonrası kaçan saldırgan Hakan Asilkan polis tarafından yakalandı. Bir görgü tanığı "Biz köşede oturuyorduk, sonra kalktık buraya gelecektik. Tam gelirken silah sesi duyduk, ne oluyor derken insanlar kaçmaya başladı." dedi. Hakan ve Mihriban'ın arkadaşı Saadet Özcan "Kıskançlık yüzünden olduğunu düşünüyorum. İkisi de birbirinden şüpheleniyordu" dedi. Cinayetin nedeni araştırılırken olayla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülerde kadının dakikalarca eli silahlı saldırgana yalvardığı görülüyor.

kadikoyde-kafede-kadin-cinayeti-1_8332_dhaphoto6 (1)

KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI

Olay saat 00.00 sıralarında Kadıköy Osmanağa Mahallesi’ndeki kafede meydana geldi. Edinilen bilgiye, Mihriban Arduç (63) kafeye gelen Hakan Asilkan (63) tarafından silahla vuruldu. Kanlar içinde yere yığılan kadının yardımına çevredekiler koşarken, saldırgan Hakan Asilkan olay yerinden uzaklaşarak kayıplara karıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kanlar içerisinde yerde yatan Mihriban Arduç, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralı kadın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yeri inceleme ekipleri yaptığı araştırmalarda, olay yerinde altı adet mermi kovanı buldu.

kadikoyde-kafede-kadin-cinayeti-1_8332_dhaphoto4 (1)

"İŞLETME SAHİBİ KARISINI VURMUŞ"

Görgü tanığı Derin Çınar Eke, “Biz köşede oturuyorduk, sonra kalktık buraya gelecektik. Tam gelirken silah sesi duyduk, ne oluyor derken insanlar kaçmaya başladı. Bazı insanlar mekanlara girerken bazıları kaçtı. Burada çalışan arkadaşlar söyledi, işletme sahibi karısını vurmuş. Burada garson olan arkadaşım var, tartışma çıktığında abi polisi mi arasak dediği sırada işletme sahibi karısını vurmuş” dedi.

kadikoyde-kafede-kadin-cinayeti-1_8332_dhaphoto2

Mihriban Arduç ve Hakan Asilkan

"KARI KOCA GİBİYDİLER"

Olayla ilgili konuşan Ümit Yıldız "Dün gece saat 00.00 sıralarında oldu. Hakan ağabey ve Mihriban abla çok iyi insanlardı. Hakan Ağabey'den böyle bir şeyi yapmasını beklemezdik. Çok naif bir insandı kendisi, önceden emlakçılık işi yapıyorlardı. Sonradan kafe açtılar. Neden tartıştıklarını bilmiyoruz. Evli değillerdi ama yaklaşık 25 yıldır beraber yaşıyorlardı. Karı koca gibiydiler. Birbirlerini çok seviyorlardı. Hakan Ağabey'in olayı neden yaptığını bilmiyorum. Mihriban ablanın son zamanlarda morali çok bozuktu. Hatta kendisi psikolojim bozuldu diyordu bizlere' dedi.

kadikoyde-kafede-kadin-cinayeti-1_8332_dhaphoto1 (1)

"İKİSİ DE BİRBİRİNDEN ŞÜPHELENİYORDU"

Arkadaşları Saadet Özcan ise "Temiz, dürüst ve işlerine çok bağlı insanlardı. Benim çok samimi arkadaşlarımdı. Son zamanlarda ikisinde psikolojisi bozuktu. Bu iş yerinde çok bunaldılar. Mihriban abla en son bana Hakanın kendisinden soğuduğunu söyledi. Hakan Ağabey'de beni arayarak o da Mihriban abla için aynı şeyleri söylüyordu. Bende ikiniz de biraz birbirinizden uzaklaşın ve dinlenin biraz dedim. Ben gece 00.30 da haber aldım. Kıskançlık yüzünden olduğunu düşünüyorum. İkisi de birbirinden şüpheleniyordu' diye konuştu.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili yeni güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde kadının dakikalarca eli silahlı saldırgana yalvardığı görülüyor.

-kadikoyde-kafede-kadini-olduren-saldirgan-yakalandi-yeni-guvenlik-kamerasi-ortaya-cikti_8125_dhaphoto3

-kadikoyde-kafede-kadini-olduren-saldirgan-yakalandi-yeni-guvenlik-kamerasi-ortaya-cikti_8125_dhaphoto2

-kadikoyde-kafede-kadini-olduren-saldirgan-yakalandi-yeni-guvenlik-kamerasi-ortaya-cikti_8125_dhaphoto1

YAKALANDI

Cinayetin nedeni araştırılırken, saldırgan Hakan Asilkan, Bostancı'da polis tarafından yakalandı. Asilkan'ın sakladığı silah da bulundu.

-kadikoyde-kafede-kadini-olduren-saldirgan-yakalandi-yeni-guvenlik-kamerasi-ortaya-cikti_8125_dhaphoto5

Kaynak: DHA-İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler