HABER

İstanbul en iyi iş kenti seçildi

Global Traveler Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlediği “2009’un En İyi Uluslararası İş Kenti" ödülü İstanbul'un oldu.

NEW YORK (ANKA) ABD’de yaynlanan seyahat dergisi Global Traveler’ın “6. Okuyucu Ödülleri”, 21 Ocak 2010’da, New York Wall Street’te yeni açılan Andaz Otel’de yapılan törenle sahiplerini buldu. Global Traveler Dergisi’nin okuyucularının oylarıyla belirlenen ödüller çerçevesinde İstanbul, “2009’un En İyi Uluslararası İş Kenti (Best International Business City 2009)” dalında birinciliğe layık görüldü.İstanbul, “Roma, Sidney, Paris, Hong Kong, Cape Town, Tokyo” gibi merkezleri geride bırakarak, iş seyahati kategorisinde, birincilik ödülünü aldı.

Global Traveler, ödülleri ilan ettiği sayısında, İstanbul’u kapak yaptı. Ayrıca, ilgili törenin düzenlendiği salon, büyük boy İstanbul görselleriyle süslendi.

Geceye; otel zincirleri, havayolu şirketleri ve turizm idaresi temsilcileri katıldı. New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Nihan Bekar ve Ataşe Tolunay Yılmaz’ın da iştirak ettiği törene, Türk Hava Yolları temsilcileri de katıldı.

New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Nihan Bekar, İstanbul’a ait ödülü, gecenin onur konuğu olan, Oskar Adayı ABD’li aktör Howard Terrence’in elinden aldı.

Geri Dön