HABER

İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir? İşte MasterChef Türkiye'nin çekildiği İstanbul Havalimanı'nın yeri!

İstanbul Havalimanı, MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelen 93. bölümü nedeniyle vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliğini yaptığı programın çekimleri, 29 Ekim 2018 tarihinden beri faaliyette olan havaalanında gerçekleşti. Havalimanının yeri sorgulanıyor. Peki, İstanbul Havalimanı nerede? MasterChef Türkiye'nin 93. bölümünün çekildiği İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir? İşte MasterChef Türkiye'nin çekildiği İstanbul Havalimanı'nın yeri!

MasterChef Türkiye'nin 6 Ekim Perşembe günü yayınlanacak olan bölümünün çekimleri İstanbul Havalimanı'nda gerçekleşti. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliğini yaptığı MasterChef Türkiye'nin 93. bölüm fragmanı sonrası pek çok kişi sorgulamalar yapıyor. Peki, MasterChef Türkiye'nin çekildiği İstanbul Havalimanı nerede?

q1

İSTANBUL HAVALİMANI NEREDE?

İstanbul Havalimanı, megakent İstanbul'un Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 yılında açılmıştır.

İstanbul Havalimanı'nın adresi şu şekildedir:

Tayakadın, Terminal Cad No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

q2

İSTANBUL HAVALİMANI'NA NASIL GİDİLİR?

İstanbul Havalimanı Avcılar'a 53 km, Gayrettepe'ye 38 km, Taksim'e 40 km, Levent'e ise 36 km'dir.

Hava limanının İstanbul'un Maslak ilçesine 35 km uzaklıkta olduğu bilinirken, Kavacık'a 42 km, Üsküdar'a 47 km, Kadıköy'e 52 km ve Pendik'e 73 km uzaklıktadır.

İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma, özel araç ya da taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Öte yandan İETT Belediye Otobüsleri’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 ve H-9 numaralı hatlarını içeren toplam 7 hat ile İstanbul Havalimanı’na gidilebilmektedir.

masterchef

MASTERCHEF HAKKINDA

MasterChef Türkiye, İngiltere'de reyting rekorları kıran aşçılık yarışması MasterChef'in Türkiye uyarlamasıdır.

MasterChef Türkiye 2011 yılında bir sezon boyunca Show TV'de ekranlara gelmiştir. 2018 yılında ise Acun Ilıcalı'nın yayın haklarını satın alması ile birlikte TV8'de ekranlarına geçmiştir. Yarışmanın 2011'de yayımlanan sezonunda jüriyi Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar oluştururken yarışmanın sunuculuğunu Öykü Serter yapmıştır.

2018'de yayımlanan sezonunda jüriyi Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu oluşturmuştur. 2019'da yayımlanan sezonunda Hazer Armani'nin yerini Danilo Zanna almıştır. MasterChef Türkiye 2020 ve 2021'de aynı jüriyle devam etmiştir.

MasterChef Türkiye'nin 2022 jürisinde yine Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna vardır.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler