İstanbul Pendik’te yakalanan dilencinin üzerinden çıkanlar şoke etti!

İstanbul Pendik’te yakalanan yabancı uyruklu dilenci görenleri şaşırttı. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dilencilik yaptığı tespit edilen kişinin üzerinden döviz bürolarında bile bulunmayan on beş farklı birimde para çıktı.

İstanbul Pendik’te yakalanan dilencinin üzerinden çıkanlar şoke etti!

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınan Azeri uyruklu dilencinin üzerinden 2 bin 500 Türk Lirasının yanında 530 Euro ve 421 Amerikan doları çıktı. Bu parların yanı sıra dilencinin üzerinde İran Riyali’nin yanında Suudi Arabistan Riyali, Katar Riyalı, Kuveyt Dinarı, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Umman Sultanlığına ait Riyal ve Baisa olmak üzere altı Körfez ülkesinin parası bulundu. Körfez ülkelerine ait paralarla birlikte Lübnan Lirası ve Libya Dinarına da el kondu.

NEPAL PARASI BİLE VAR

Yerkürenin en kuzeyinde yer alan ülkelerden İsveç’e ait Kron’un yanı sıra dünya haritasında yerini göstermekte zorluk çekilecek Nepal’e ait Rupi de dikkat çeken paralar arasında yer aldı. Sanskrit alfabesi ile yazılı Hindistan Rupisi ve Kril Alfabesiyle yazılı Rus Rublesi ise diğer dikkat çeken paralar oldu. Dört farklı alfabe (Latin, Arap, Kril, Sanskrit) ile yazılı olan banknotların hangi ülkelere ait olduğunun belirlenmesi için zabıta personeli yoğun mesai harcadı.

DİLENCİ

El konulan, toplam değeri yaklaşık on iki bin Türk Lirasını bulan dövizler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi hükmü gereği belediye Encümeni Kararıyla kamuya aktarılmak üzere Türk lirasına çevrildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
paraları öyle masaya tek tek düzgün dizen ablayı takdir ediyorum
devleti soyanları, vergi borcunu sıfırlatanları da yakalasanız keşke
aslında bunlardan birer tim kurulabilir diplomatik pasaportla sal zengin muhitlere bak cari açık kalıyor mu :D
karışmayın..Adam dilenciler kralı olmanın peşinde
iste bahse konu dış güçler
turk lirasinin değer kaybedigini o da anlamış ki dövize yatırmış parayı
hesap edin memlekette kimler yaşıyor. artık araplar dilenciye para verir haldeyiz
herkes işi gücü bıraksın ne güzel iş
Döviz düşüşe geçti bende neden diye düşünüyordum
dolar yüro felan düşer artık bugünden sonra .
suriyelere iyii bakkın bizim için onlar elmas diyenler bunu görsunler bunları başımıza getirenler utansın lanet okuyorum hepsine
YOLGEÇEN HANINA DÖNEN ÜLKEMDE GRAL VAR GRAL.HERŞEYİ EPİ İYİ BİLİ.
1 dolarları fetöcüler elden cıkarmak icin vermistir.
paraları bütünletmiş belli, 100 eur, 200 TL veren yoktur. Ya da çalmış.
yenı mekan ogrendık orda takıllaım barı bu krızde parayı dılencıler goturuyor demek turıstlerden
vicdanımızı paraya değişenlere Allah’a havale ediyorum vesselam
Biz sıkıntıya düştüğünü söyleyince veriyoruz işte. Genetik yapımız bu.
Ben uzun zamandır dilencilere para falan vermiyorum. Her adım başında, cebinde benden daha fazla para olduğunu bildiğim birine sözde vicdanımı rahatlatmak için para vereceğine, komşu çocuğuna boya kalemi alıyorum, defter alıyorum. Çünkü karı-koca çalışan insanlar bile sokaktaki dilenciden daha düşkün durumda şu an. Vermeyin şunlara para.
@only_tr61 bizim cahil insanımız işte.allah rızası için veriyorum diyip hayır işlediğini sanıyor.sadaka verdiğini sanıyor.dinde böyle bi açılım yok.kimse vermesin.ihtiyacı olan insan utanır sıkılır.bunlar boynunu eğip sesi kısıp garibanmış gibi yapınca ver gitsin.olmaz kardeşim verdiğinin nereye gittiğini bilmiyorsan o sadaka yerine geçmez niyetinde öyle.kimse vermesin her köşe başından bi dilenci çıkıyor.alamayınca bak nasıl kesilecek.
ÇAL ışarak para kazanılmıyor ..
Türkiyeyi çeşitli yollardan soyup soğana çeviren iliyini emen bedavadan para kaçıran bedava maaş alan milyonlarca yabancı uyruklu insan varki yarın birgün iyice cebini doldurup gider bi dahada hayatta göremessiniz buralarda öyle yardımlarda bulunuyorizki devlet olarak ganimet yabancılar için. türkiye milyonlarca asgari ücretli milyonlarca Emekli perişan durumda bunun hesabını öbür tarafta kul hakkı sorarlar orada gel bakalım .nasıl verirler bu savurganlığın hesabını Türk vatandaşın hakkını aramayan devlet yetkilileri Allah sizi bildiyi gibi yapsın .dağıtın .bu şahıs gine emek veriyor mesai ya
demekki ülkemiz çok gelişmiş yol geçen hanı sadaka vereni yabancı dilenci yabancı çöp toplayanı yabancı batı bizi kıskanıyor bizde şükür çekip koyunlar gibi biat ediyoruz
Diplomali dilenci olmak en mantiklisi yada diplomasiz dilenci cok iyi gelir
Cebindeki sadece 5-10 tl 'yi cami hacasi ihtiyaç gösterdiğinde bırakıp züğürt dolaşan insanlar var.
bence zabıta görevini yapmıyor çünki bunlar artık heryerdeler. bizim dükkana günde 15 farklı dilenci geliyor
kim kim?? söylesene! @zcn007
VERİN DİLENCİLER BİRDE VERMEYENLEREDE KIZIYORLAR AVEL SEN VER BEN VERMEM VERİRSEM
oturdugun yerden para kazanmak bu olsa gerek
kim ki onlar.??
Ne var bunda Adam Numismatic'dir kolleksiyon yapıyordur.
Diyanetin fetvası var Helal paranızı haram etmeyin dilençiye para vermeyin
Diğer Haberler