İstanbul sise teslim! Yüzlerce gemi Boğaz'ı geçmek için bekliyor

İstanbul'da günlerdir sis kabusu yaşanıyor. Özellikle Boğaz'da etkili olan sis nedeniyle yüzlerce gemi, Karadeniz ve Marmara'da bekliyor.

 İstanbul sise teslim! Yüzlerce gemi Boğaz'ı geçmek için bekliyor

İstanbul Boğazı'nda 3 gündür sis nedeniyle transit gemi geçişlerinde aksama yaşanıyor. Boğaz'ın kapatılmasıyla Kuzey ve Güney girişinde yüzlerce gemi geçiş için beklemek zorunda kaldı. Uzun süreli beklemeler küçük ölçekli gemilerde yakıt, kumanya ve su sorunu oluşturuyor. Gemi şirketleri taahhüt ettikleri sürede mevcut yüklerini götüremedikleri için de yüzbinlerce dolar zarar ediyor.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında da İstanbul Boğaz'ında 5 günlük sis kabusu yaşanmıştı. Boğaz'ın 70 saatten fazla transit gemi geçişlerine kapatılmasıyla 351 gemi uzun süre beklemek zorunda kalmıştı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
İŞTE KANAL İSTANBULUN GEREKLİLİĞİNİ GERÇEKTEN ORTAYA KOYAN BİR RESİM BU ÜLKEMİZİN GELİRİNİ BİR HAYAL EDİN
@sahinaltinkaynak tabiat ana oraya bir tane boğaz vermiş sana aç gözlü olma..onu dikkatli kullan.
Sis oraya gelemezdi diyorsun yani...!
Ne alaka akmâl Sis sadece boğazdamı oluyor, dün gece esenyurt da gözgözü görmüyordu ne alaka allahım biraz akıl. Bakın 3.hava limanı içinde öyle diyorsunuz işletmeciler kaçıyor çalışanların kıçı donuyor ısıtamıyorlar. Doğaya bir sürü zararı var. Bu kadar masraf niye ülkede yatırım yapacak başka il mi yok oralara neden yatırım yapılmıyor. Kaldırmaz bu coğrafya bu kadar pisliği marmara denizi öldü. Sağlık üzerine yatırım yapın ama hastane değil!
Kanal istanbul şart oldu.
kadıköy beşiktaş eminönü çalışmıyor Metrobüsle geçince gördüm ki boğaz o görüş mesafesi uygun. Uygun olduğu halde neden çalıştırmıyorlar
@hakan7080 Doğa ve tabiat sana değil sen onlara ayak uyduracaksın.Sis dağıldı demekle hemen boğazı açmakla iş bitmiyor...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler