HABER

İstanbul trafiğindekiler dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Perşembe gününe kadar ciddi oranda buzlanma olacağına dikkat çekerek, sürücüleri gizli buzlanmaya karşı uyardı.

İstanbul trafiğindekiler dikkat!

İSTANBUL (İHA) - Topbaş, dünkü trafik yoğunluğunun yetki karmaşasından kaynaklandığı iddialarını yalanladı.

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/carsamba-15-dereceyi-gorecegiz/491547)

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/inhavadurumu.asp)

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/gunun-fotograflari/gunun-fotograflari-teller-bile-dondu/18/128268/sayfa/2/)

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'da etkili olan kar yağışı ile ilgili olarak AKOM'da basın açıklaması yaptı. Kar yağışı ile mücadele 4 bine yakın personelin görev aldığını anlatan Topbaş, "Uydu takipli 770 aracımız ile ciddi bir çalışma yürütüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda 4 bin 450 kilometre yol var. Köy yolları dahil tüm yollarda yapılan çalışmalarda toplamda 23 ton tuz ve 220 ton solüsyon kullanıldı. Sokakta yaşayan 428 vatandaşımızı aldık. 6 tanesi hastaneye götürüldü, 4'ü ise ailelerine teslim edildi" dedi.

Buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Kadir Topbaş, "25 sensor, 3 saat öncesinde buzlanma olacaksa bizi ikaz ediyor. Biz de ona göre tuzlama yapmaya devam ediyoruz. Hastane ve ibadethane önleri ve yollar tuzlandı. Perşembeye kadar ciddi bir buzlanma ortaya çıkacak. Gizli buzlanmaya karşı sürücülerin dikkatli olması gerekmektedir. Artık İstanbul'da kar lastiği kullanma kültürü başladı. Kar lastiği olan araçlara ekipler müdahale etmeyecek. Büyük kentlerde artık zincir takılmıyor" şeklinde konuştu.

Başkan Topbaş, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İSKİ ve BEDAŞ ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, "Bu bir ekip işi" dedi.

Topbaş, dün kar yağışı sırasında oluşan yoğun trafiğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasındaki yetki karmaşasından kaynaklandığı yönündeki haberleri ise yalanladı. "Maalesef dün yanlış bir haber akışı oldu" diyen Topbaş, "Karayolları ile böyle bir problem yok. Karayolları TEM başta olmak üzere İstanbul'da çok ciddi çalışma sürdürüyor. İSKİ ve İETT'de sorun yok" dedi.

İDO'nun bazı seferlerinin iptal edildiğini belirten Topbaş, elektrik kesintilerine karşı da vatandaşları uyardı. Topbaş, elektrik kesintisi ile karşılaşan vatandaşların doğalgaz ve kombilerini kapatmalarını önerdi.

Geri Dön