İstanbul'un koronavirüs haritası yayınlandı! İşte ilçe ilçe koronavirüs yoğunluğu

Yeni normalle birlikte koronavirüs önlemleri azaltılarak vatandaşların normal hayata dönmesi planlanmıştı. Ancak 1 gün içinde bin 562 kişiye koronavirüs teşhisi konması sürecin ciddiyetini gözler önüne serdi. Uzmanlar her ne kadar vatandaşlara kişisel önlemleri azaltmadan hayatlarına devam etmelerini söyleseler de durum umut edilen yönde ilerlemedi. Peki ortaya çıkan son koronavirüs haritasına göre İstanbul'da hangi ilçeler daha büyük tehdit altında? İşte bu sorunun yanıtı...

Hayat Eve Sığar uygulaması ile tüm illerdeki koronavirüs vakası yoğunlukları görülebiliyor. Uygulamaya göre İstanbul'un vaka yoğunluk haritasında mavi alanlar düşük riskli bölgeleri, kırmızı alanlar ise yüksek riskli bölgeleri gösteriyor.

BİN 562 KİŞİYE KORONAVİRÜS VAKASI KONULMUŞTU

Türkiye'de son 24 saatte 1562 kişiye yeni tip koronavirüs tanısı konuldu, 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 178 bin 239, can kaybı 4 bin 807 oldu. İşte yeni vakalarla birlikte ortaya çıkan son koronavirüs haritası...

ADALAR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Nedense Akepe Belediyelerine ait yerleşim yerleri daha kırmızı daha riskli. Sanırım kurallara en çok uyulmayan yerler oraları.
@mehmetsungar Valla şu haritalardan bile siyaset yapılıyor ya ne günlere kaldık. Allah bize, sıradan vatandaşların siyaset yapma peşinde olmadığı, siyaseti sadece siyasetçilerin yaptığı dönemleri görmeyi nasip eder inşallah.
Ne kadar da kutuplaştırıvı bir yazı! Allah sana akıl fikir versin...
maske takan ile takmayanın oyu bir mi?
Hastalığın farkına varmadan kısıtlamaların kaldırılması büyük hata. Ülkenin %90ı hala neyin içinde olduğunun farkında değil. Ülkeyi güzel günler beklemiyor.
ekonomi düşünülerek böyle birşey yapıldı ancak yine yanlış karar bu sefer hem ekonomi hemde insanlar daha fazla zarar görecek.
Yanlış bilgi veriyorsunuz. Mavi alanlar düşük riskli bölgeleri göstermiyor. Renkler maviden başlayarak kırmızıya doğru vaka yoğunluğunu gösteriyor. Hiç bir renk olmayan yerler düşük riskli yerler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler