İstanbul Üniversitesi AUZEF Psikoloji Bölümü kapanıyor! Açıköğretim Psikoloji Bölümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı!

AUZEF Psikoloji Bölümü'nün kaldırılması için Twitter gibi birçok sosyal medya kanalında paylaşım yapılmıştı. Şikayetlerin ardından konuyla ilgili rapor isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İletişim Başkanı Fahrettin Altun toplantı yaparak Erdoğan'a rapor sunmuştu. Peki İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Bugün toplantı yapılacak, Açıköğretim Psikoloji Bölümü son dakika kararı nedir? İşte son dakika açıköğretim psikoloji kararı!

İstanbul Üniversitesi AUZEF Psikoloji Bölümü kapanıyor! Açıköğretim Psikoloji Bölümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla AUZEF’e Psikoloji Bölümü ve açıköğretim için geçtiğimiz günlerde toplantı yapılmıştı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na açıköğretim psikoloji bölümü için rapor sunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla İstanbul Üniversitesi AUZEF Psikoloji Bölümü kapanıyor! İşte son dakika açıköğretim psikoloji haberi..

İstanbul Üniversitesi AUZEF Psikoloji Bölümü kapanıyor!

Açıköğretimde psikoloji bölümünün açılması vatandaşlar ve psikologlar tarafından tepki görmüş ve Türk Psikiyatri Derneği'de dahil sosyal medyadan birçok kişi tepki vermişti. İlk olarak İstanbul Üniversitesi AUZEF tarafından eklenen psikoloji bölümü için neredeyse her gün araştırmalar yapılarak, İstanbul Üniversitesi AUZEF psikoloji bölümü kapandı mı öğrenmek isteyen vatandaşlar için müjdeli cevap dün akşam Cumhurbaşkanı Erdığan'dan geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıköğretim psikoloji bölümünün kapanmasını Twitter hesabı üzerinden duyurarak, açıköğretim psikoloji bölümü kapandı mı araştırmasını yapan vatandaşları sevindirdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu “psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde” bir rapor hazırlamış ve Cumhurbaşkanımıza sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen “açıköğretim Psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirmiştir."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler