İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Bugün Açıköğretim Psikoloji için toplantı yapılıyor!

AUZEF Psikoloji Bölümü'nün kaldırılması için Twitter gibi birçok sosyal medya kanalında paylaşım yapılmıştı. Şikayetlerin ardından konuyla ilgili rapor isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İletişim Başkanı Fahrettin Altun bugün toplanıyor. Peki İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Bugün toplantı yapılacak, Açıköğretim Psikoloji Bölümü son dakika kararı nedir?

İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü kapanıyor mu? Bugün Açıköğretim Psikoloji için toplantı yapılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla AUZEF’e Psikoloji Bölümü ve açıköğretim için toplantı bugün yapılıyor. AUZEF’e Psikoloji Bölümü'nün açılması çok tepki görmüş, kapanması için çalışmalar yapılmıştı. Talimatın ardından İstanbul Üniversitesi AUZEF’e Psikoloji Bölümü'nün kapanması bekleniyor...

SON DAKİKA! İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AUZEF PSİKOLOJİ AÇIKÖĞRETİM PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ KAPANIYOR

Açıköğretim Psikoloji bölümü kapanacak mı?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nun bugün toplanacağını bildirdi. Toplantının ardından İstanbul Üniversitesi AUZEF’te Psikoloji Bölümü'nün durumu hakkında net cevap verilmesi bekleniyor. Gelişmeler geldiğinde mynet.'ten paylaşılacaktır.

5 Ağustos tarihinde yapılan açıklamada ;

TCCB Eğitim ve Öğretim Politikaları'nın 5 Ağustos tarihinde yaptıkları paylaşımda aşağıdaki bilgi verildi;

"Kurulumuz bugün gerçekleştirilen toplantıda bazı üniversitelerimiz bünyesinde açılmış bulunan açık öğretim psikoloji lisans programları hakkındaki görüş ve değerlendirmelerini içeren ön raporunu tamamlayarak Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etmiştir."

auzef

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "psikoloji eğitimi" için rapor talimatı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada: "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanımız, açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi" açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA! İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AUZEF PSİKOLOJİ AÇIKÖĞRETİM PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ KAPANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıköğretim ve Psikoloji talimatı!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

fahrettin altun

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Geçenlerde bir sanayicinin, bundan birkaç sene önce fabrikasına işçi bulamadığını, herkesin masa başı iş istediğini ve AÖL ve AÖF'ün yüzünden fabrikaya eleman bulmadığını ifade ettiğini gördüm. Eski bir haberde yazıyordu bu. Sanayici, bu durumun büyük bir hata olduğunu, durumu iyi olmayan ailelerin bile çocuklarının okuması için kendilerini zorladığını ve herkes masa başı iş ister hale geldiği için de işçi bulamadığından dert yanıyordu. Bunu görünce düşündüm de bu, örgün açık kavgası biraz da sınıf savaşı. Orta sınıf ve fakir sınıfın mücadelesi gibi. Açık, köprü kuruyor ve fırsat sunuyor gibi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler