HABER

İstanbul'da çete operasyonu

İSTANBUL (İHA) - Beyoğlu ve Şişli'de gece kulüpleriyle çeşitli eğlence merkezlerini tehditle haraca bağladıkları tespit edilen bir şebeke çökertildi.

"Sis" adı verilen operasyonda şebeke lideri N.D. ve beraberindeki elemanlarının yakalanabilmesi için şebeke, polis tarafından 1 yıl boyunca izlemeye alındı. Aralarında şebeke lideri N.D.'nin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alınırken, grubun yöneticin kadrosundaki 6 kişinin hala cezaevinde olduğu ve dışarıdaki adamlarını yönlendirdiği ortaya çıktı.

Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, umuma açık mekanlardan haraç topladıkları iddia edilen çeteye yönelik operasyon başlattı. 1 yıl süren çalışmalarda teknik takibin yanı sıra gizli görüntü ve kayıt teknikleri de kullanan polis ekipleri, belirlenen adreslere baskın yaptı. "Sis" adı verilen operasyon kapsamında aralarında çete lideri N.D.'nin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda şahısların ev, üst ve gösterdikleri adreslerde yapılan aramalarda 2 adet kuru sıkıdan çevirme tabanca, bu silahlara ait 21 adet mermi , bir adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet çakı, bir miktar Hint keneviri ve esrar ele geçirildi. Örgütün yönetimindeki 6 kişinin başka suçlardan tutuklu bulunduğu ve şebekeyi cezaevinden yönlendirdikleri belirlendi.

12 ayrı suça karıştıkları belirlenen şahıslar, adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler